Aktuální podoba kurzů pro lektory Božího slova

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace7. 2. 2024, 16.41

Kurzy pro lektory Božího slova v olomoucké arcidiecézi se v uplynulém roce 2023 konaly ve třech děkanátech. Samostatné Boží slovo a kultura řeči proběhlo pak na 12 místech Moravy a Čech.

image:Image 51/source/orig/50851_32954_0_lektor-5.jpg
Foto: František Ingr, Člověk a Víra

Celý kurz o čtyřech částech absolvovali lektoři Božího slova z farností Loštice (děkanát Zábřeh), Strání a Březová (děkanát Uherský Brod) a z děkanátu Hranice. Celkový počet absolventů těchto tří kurzů, kteří obdrželi osvědčení, činil 83.

Samostatné setkání nad Božím slovem a kulturou řeči, které vede Martina Pavlíková, uspořádali 2 farnosti z pražské arcidiecéze (Praha-Hostivař a Dobříš), 4 farnosti diecéze brněnské (Klobouky u Brna, Boskovice, Břeclav, Moravská Nová Ves), 2 farnosti diecéze ostravsko-opavské (Kopřivnice a Lubina) a 5 farností arcidiecéze olomoucké (Suchá Loz, Zvole, Zlín, Slušovice, Rožnov pod Radhoštěm). Těchto setkání se v součtu zúčastnilo bezmála 200 lektorů. Boží slovo a kultura řeči proběhlo také jako každý rok v Teologickém konviktu.

V letošním roce právě probíhá celý kurz pro děkanáty Vsetín a Valašské Meziříčí v celkovém počtu kolem 80 účastníků. Hned nato bude navazovat kurz pro děkanát Konice a v dubnu se uskuteční kurz pro farnost Svatý Kopeček u Olomouce. Pro farnost Krásensko a Ruprechtice se kurz plánuje na listopad. Samostatné Boží slovo a kultura řeči proběhne během jarních měsíců v Teologickém konviktu v Olomouci a v Dřevohosticích. V půlce října je plánováno setkání Boží slovo a kultura řeči v Újezdu u Brna.

Veškeré dotazy může zájemce směrovat na e-mail adresu pavlikova.martina@ado.cz nebo volat na číslo 603 977 711.

Zde je tabulka s rozpisem plánovaných celých kurzů i Božího slova a kultury řeči.

Možnost poslechu nahrávek čtení Božího slova pro celý liturgický rok je dostupný na webu www.kulturaslova.cz.

Redakčně upraveno

Liturgie a bohoslužby Bible

image:Image Evangeliář vázaný
Evangeliář vázaný