Arcibiskup Pezzi hodnotí návštěvu kardinála Zuppiho v Moskvě

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 7. 2023, 6.55

Mise, která dopadla dobře, byla pozitivní a přinesla konkrétní ovoce otevřenosti jak na politické, tak na náboženské úrovni. Mons. Paolo Pezzi, arcibiskup katedrály Matky Boží v Moskvě a předseda Konference katolických biskupů Ruska, komentuje návštěvu kardinála Mattea Zuppiho v Moskvě, kterou italský kardinál a předseda Italské biskupské konference vykonal jako papežův vyslanec.

image:Image 37/source/orig/36042_25093_0_844.jpeg
Kardinál Zuppi při rozhovoru s patriarchou Kirillem
Foto: Vatican Media

Během třídenní návštěvy se kardinál Zuppi setkal, mimo jiné, s Jurijem Ušakovem, asistentem prezidenta Ruské federace pro zahraničněpolitické záležitosti, Marií L'vovou-Belovou, zmocněnkyní prezidenta Ruské federace pro práva dětí a patriarchou moskevským Kirillem.

Mons. Pezzi zdůrazňuje, že se během rozhovorů zamýšleli především nad humanitární nouzí, kterou ztělesňují uprchlíci, vysídlenci a vězni. Velmi krásná, dodává moskevský arcibiskup, byla také koncelebrace s kardinálem Zuppim v moskevské katolické katedrále zasvěcené Matce Boží. Zde, připomíná mons. Pezzi, se věřící spolu s jejich biskupy modlili za mír. Nezapomínejme, že pokoj byl jedním z pojmů, jimiž byla církev v prvních staletích nazývána, dodává moskevský arcibiskup a vyzdvihuje nadšení, ale také vážnost a soustředění se na Krista všech účastníků bohoslužby sjednocených v modlitbě.

Moje závěrečná úvaha, uzavírá mons. Pezzi, zní: "Vždycky se vyplatí stavět mosty, protože z toho člověk stále něco získává, zatímco stavbou zdí vždycky ztratí."

Redakčně upraveno

Církev a společnost Biskupové