Arcibiskupství otevírá další ročník Kurzu pro varhaníky

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace25. 8. 2022, 11.51

S cílem nabídnout zdokonalení ve hře na varhany, ve zpěvu a ve vedení scholy a chrámového sboru při liturgii otevírá arcidiecézní Centrum pro liturgickou hudbu 13. ročník kurzu pro varhaníky. Probíhat bude dva roky a tvoří ho 140 hodin (20 konzultací po 7 hodinách).

image:Image 16/source/orig/15693_12862_0_stipa-varhany.jpg
ilustrační foto: varhany ve Štípě

Vyučuje se v těchto tematických celcích: liturgika, spiritualita varhaníka, liturgický zpěv, chorál a zpěv s lidem, harmonie, improvizace, nauka o varhanách, dirigování, intonace, dějiny církevní hudby, hra na klavír, hra na varhany a individuální zpěv.

Kurz probíhá jedenkrát za měsíc zpravidla 3. sobotu v měsíci v prostorách Konzervatoře Evangelické akademie v Olomouci, a to od 9.00 do 16.00, a na kurii u varhan v kanceláři č. 51. První konzultace proběhne v sobotu 15. října 2022.

Vyučující: biskup Josef Hrdlička, Hana Kučová, Jan Gottwald, Karel Martínek, Filip Macek, P. Česlav Plachý OP, Willi Türk.

Přihlášky a bližší informace: Centrum pro liturgickou hudbu, Zdislava Vyvozilová, Arcibiskupství olomoucké, Wurmova 9, 779 00 Olomouc, tel. 587 405 243, e-mail varhanik@ado.cz. Kurzovné činí 3 000 Kč, uzávěrka přihlášek je 30. září.

Život z víry Kultura

image:Image Raduj se, konej dobro a nech vrabce štěbetat
Raduj se, konej dobro a nech vrabce štěbetat Jan Bradna
image:Image Slovník svatých