Barevný říjen nabízí bohatou škálu duchovních i kulturních zážitků

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace13. 10. 2023, 14.09

O víkendu od 13. do 15. října si na několika místech připomínáme 780 let od úmrtí sv. Hedviky, patronky Slezska a ostravsko-opavské diecéze. Na pouť jste zváni například do opavského chrámu sv. Hedviky, který slaví 30 let od svého posvěcení, nebo do Vidlí či Kaňovic. V Českém Těšíně proběhne celodenní setkání Charismatické obnovy, ve frýdecké bazilice pouť matek a v Blahutovicích podzimní putování Františkovou stezkou. Pokud budete mít chuť na hudební zážitek, je z čeho vybírat. Pojďte se podívat, co říjnový víkend nabízí.

image:Image 44/source/orig/43257_27923_0_final_pedsetkn.png

Pátek 13. 10.

Opava – Fatimská pobožnost v kostele svatého Ducha začne v 16.15 modlitbou růžence, v 17 hodin započne mše svatá, po ní následují litanie a průvod se sochou Panny Marie.

OstravaPŘIPRAV SE! Modlitební setkání před Diecézním setkáním mládeže v katedrále Božského Spasitele začne mší svatou od 17.00, poté následuje společný program.

Ostrava – Farnost Hrušov zve na Fatimskou pobožnost od 17.30, kdy se bude modlit růženec a v 18.00 slavit mši svatou.

Sobota 14. 10.

Český Těšín – Oblastní setkání Charismatické obnovy na téma Dary Ducha svatého ke službě se uskuteční v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Program:
8.00 mše svatá s modlitbou chval
9.30 Přednáška "Dary Ducha sv. v praxi" (Pavla Petrášková)
11.15 blok svědectví
12.15 oběd, sdílení
14.00 shrnutí a rozdělení do skupinek
16.00 modlitby chval a požehnání ke službě
16.45 ukončení

OpavaOblastní setkání františkánských terciářů aneb sobota v blízkosti ikony Královny františkánské rodiny proběhne v opavském kostele sv. Ducha. V 8.00 začne mše svatá a po ní uvítání ikony s ostatky sv. Františka, sv. Kláry a sv. Alžběty Uherské putující Evropou, následuje přijetí nových členů řádu, promítání filmu televize Noe „800 let Sekulárního františkánského řádu“ a po obědě následuje bratrské sdílení.

OstravaSetkání čtenářek časopisu In! začíná v 10.00 mší svatou v kostele sv. Václava. Následuje od 11.00 do 13.00 program v TV NOE a workshopy. Od 13.30 do 15.30 program s hosty písničkářem Filipem Manou ze společenství Projekt ON a KKlárou Němcovou, autorkou instagramového profilu Kafčo se svatými v sále biskupství.

Příbor – Pouť ke sv. Vendelínovi se bude konat od 15.00 v kostele sv. Kateřiny. Při mši svaté proběhne žehnání úrody.

Vidle – Pouť ke cti sv. Hedviky začíná v 15.00 korunkou k Božímu milosrdenství a v 15.15 pokračuje mší svatou.

Kaňovice – Mše svatá v kapli sv. Hedviky bude sloužena v 16.00.

Frýdek17. pouť matek v bazilice začíná společným programem v 17.00, následuje mše sv. v 18.00 a po ní modlitba růžence.

Fulnek – PŘIPRAV SE! Modlitební setkání před diecézním setkáním mládeže v kostele Nejsvětější Trojice začne mší svatou v 18.00, poté následuje společný program.

Ostrava – Schola brněnské mládeže pořádá ve 20.00 v kostele sv. Václava koncert Ozvěny světových dnů mládeže. Koncert bude živě natáčet TV Noe.

Neděle 15. 10.

Opava – Výročí 30 let od posvěcení kostela sv. Hedviky v Opavě a 780 let od úmrtí sv. Hedviky, patronky Slezska a ostravsko-opavské diecéze. Program:
8.30 Mše svatá (celebruje generální vikář Jan Czudek)
10.00 Mše svatá (celebruje biskup Martin David)
15.30 Komentovaná prohlídka
18.00 Koncert studentů Církevní konzervatoře Německého řádu
Od 13.00 do 18.00 bude zpřístupněna věž kostela.

Lesní Albrechtice – Mši svatou k desátému výročí od posvěcení kaple Svaté Rodiny bude od 11.00 hodin celebrovat generální vikář Mons. Jan Czudek.

Blahutovice – Podzimní setkání v komunitním centru v Blahutovicích a Putování Františkovou stezkou začne v Komunitním centru Klášter ve 14.00 odhalením a požehnáním stromu setká(vá)ní a ve 14.45 se přítomní vydají podzimní přírodou na 11. společné putování Františkovou cestou. Po ukončení putování je připravena tradiční Františkova loterie. Na akci srdečně zvou: členové spolku Bayerův odkaz a klub přátel Františkovi cesty v Blahutovicích.

Dobešov – Farnost Odry zve na pouť ke svatému Hubertovi na Dobešov. Sraz ve 14.30 na horním rozcestí. Po bohoslužbě u obrázku světce se budou opékat klobásky. Vše bude zajištěno.

Kopřivnice – Schola brněnské mládeže pořádá v 16.00 Koncert chval, a to v kopřivnickém kostele sv. Bartoloměje.

Místek – Koncert skupiny GOODWORK se v Lidovém domě v Místku koná od 16.00.

SoběšoviceKomorní koncert Dua Vašut & Sivek a Ondřeje Janči na klarinet proběhne od 16.30. Vstupné dobrovolné.

Život z víry Kultura

image:Image Církev přežívá