Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Biskup Jan Vokál: Duch Svatý nepůsobí proti naší vůli

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace29. 5. 2023, 8.23
TiskTisk

Biskup Jan Vokál vedl dopoledne na slavnost Seslání Ducha Svatého bohoslužbu v katedrále Svatého Ducha. Při mši svaté udělil i svátost biřmování třem desítkám biřmovanců, kteří byli nejen z farnosti při katedrále Svatého Ducha, ale také z Biskupského gymnázia a dalších farností v královéhradecké diecéze.

image:Image 32/source/orig/31227_24143_0_image.jpg

"S každým z nás osobně má Pán svůj úmysl. Každý dostává denně od Pána svobodnou vůli, aby se denně rozhodoval kudy půjde, ale vždy s vědomím, že Pán po naší lásce touží a osobně mě volá, abych měl podíl na Božím království a věčném životě. Duch Svatý v nás nepůsobí proti naší vůli. Nicméně soubor našich darů, vloh a talentů, jakož i čas, místo a společenství v zemi, kam nás Pán posílá, nám vymezují životní povolání podle Jeho vůle. Ať už je jakékoliv naše povolání, plní ho pouze ten, kdo chce, kdo se nechá vést třeba po vzoru Panny Marie, kdo se nechá provázet Duchem Božím", řekl ve své homilii mimo jiné diecézní biskup Jan Vokál.

Fotogalerie


Focusy

Život z víry Liturgie a bohoslužby Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Kancionál modrý
Kancionál modrý
Cena: 269 Kč
image:Image Společné prosby věřících
Společné prosby věřících
Cena: 359 Kč
image:Image Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Cena: 54 Kč
image:Image Kancionál červený
Kancionál červený
Cena: 152 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou