Biskup Martin David zve na pouť ostravsko-opavské diecéze

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace4. 10. 2023, 16.37

Osobním pozváním každého z nás na Diecézní pouť za rodiny a duchovní povolání, jenž se koná odpoledne již tuto sobotu 7. října ve frýdecké bazilice, biskup Martin David zdůraznil potřebu dalšího diecézního setkání u modlitby. Mnohé farnosti na tuto výzvu reagují společným autobusovým zájezdem a mladí pěšími poutěmi.

image:Image 43/source/orig/42629_27654_0_diecezn_pout_2023-1.jpg

Mládež děkanátu Nový Jičín se sejde 7. 10. v 8.00 v Příboře v kostele Narození Panny Marie se do Frýdku vydají se do baziliky pěšky, aby zde s biskupem Martinem, generálním vikářem P. Janem Czudkem i novým biskupským vikářem pro pastoraci P. Danielem Víchou slavili v 17.00 mši svatou.

Patnáct kilometrů dlouhé putování čeká ty, kteří se v 10.00 u dřevěného kostela sv. Kateřiny přidají k mládeži ostravského děkanátu. Na jejich plakátku najdeme informaci: Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Další proud poutníků přijde na mši svatou v 17.00 také z Pražma, kteří se zde sejdou v 10.40 u kostela sv. Jana Nepomuckého. Na pěší putování k Panně Marii Frýdecké je zve mládež děkanátu Frýdek-horní.

Přidej se k nám“, vyzývá i Mládež děkanátu Karviná. Vycházejí v pravé poledne od kostela sv. Markéty v Havířově – Bludovicích.

Kdo se chce přidat a přijet na diecézní pouť za rodiny a duchovní povolání, zde najde podrobné informace.

Přinášíme také celé znění pozvánky biskupa Martina, jenž se ve farnostech četla v ohláškách 1. října:

Milí bratři a sestry,

před měsícem jsme společně vstoupili do nové etapy života naší mladé diecézní rodiny, které jsme všichni součástí. Patříme do ní my všichni a vy sami ji vytváříte životem ve svých farnostech a ve svých vlastních rodinách. Jsou to právě rodiny, na které chceme zvláště myslet na diecézní pouti, která se bude konat v sobotu 7. října 2023 v bazilice ve Frýdku. Každého z vás srdečně zvu ke společné modlitbě, naslouchání a setkání. Každá rodina má své radosti i starosti. Za jedny chceme poděkovat za druhé prosit.

Zároveň se ve Frýdku chci spolu s vámi modlit za nová kněžská povolání pro naši diecézi. Pán slíbil poslat dělníky na svou žeň a nás zve, abychom za to prosili. Budu velmi rád, pokud si uděláte čas a přijmete toto pozvání. Kéž Pán zahrne vaše rodiny svým požehnáním a pošle nám kněze, kteří by rodinám pomáhali na cestě ke Kristu.

Těším se na setkání s vámi v sobotu od 15,30 ve frýdecké bazilice.

Váš +biskup Martin

Život z víry Biskupové

image:Image YouCat - modlitební knížka pro mladé
YouCat - modlitební knížka pro mladé Dörte Schrömges, Georg von Lengerke
image:Image Den se již nachýlil
Den se již nachýlil Nicolas Diat, Robert Sarah
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros
image:Image YouCat - svátost smíření