Blahopřání arcibiskupa Graubnera k 10. výročí pontifikátu papeže Františka

Autor: Mons. Jan Graubner Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace13. 3. 2023, 16.20

Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a předseda ČBK, gratuluje jménem církve v České republice papeži Františkovi k dnešnímu 10. výročí pontifikátu Jeho Svatosti.

image:Image 26/source/orig/25142_angut-9603.jpg
Ilustrační foto z návštěvy ad limina v roce 2021
Anicka Guthrie, ČaV

Vaše Svatosti, vážený papeži Františku!

Dnes slavíme desáté výročí od Vašeho zvolení do služby univerzální církvi. Jsme vděčni za tento dar Božího milosrdenství a za Vaši otevřenost k Božímu volání. Deset let společného putování je prostoupeno Vašimi myšlenkami a skutky, které nás směřují do středu naší víry, lásky a naděje. Svatý otče, chci Vám poděkovat za Vaši službu a slibuji Vám modlitbu a synovskou poslušnost.

Přeji Vám Boží požehnání, zdraví a vše dobré a potřebné k naplnění Vašeho poslání být stavitelem mostů. Připojuji se k vaší touze po míru na celém světě a k touze po růstu každodenní svatosti každého z nás.

Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a předseda České biskupské konference

Originál dopisu v italštině je v příloze.

Papež František Předseda ČBK

image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Ježíš