Centrum pro rodinu v Ostravě chystá jazzovou benefici

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace29. 4. 2024, 11.03

Centrum pro rodinu a sociální péči chystá neobvyklý koncert v ostravské katedrále Božského Spasitele. Na benefici ve prospěch přestavby nového domu pro CPR vystoupí saxofonista a flétnista Michal Žáček a slovenské duo Lash&Gray.

image:Image 56/source/orig/55345_36683_0_420955123_812336127598427_3466004783689569705_n.jpg

„Zažijte s námi jazzový koncert tří vynikajících interpretů, kteří se společně ponoří do jazzových melodií, a přinesou nevšední zážitek v prostoru, který pro jejich hudbu není úplně obvyklý,“ zve ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči.

Vystoupí renomovaný ostravský saxofonista a flétnista Michal Žáček, který spolupracuje s různými interprety v Česku i v zahraničí. Vedle něj svůj talent i vášeň předvedou Lash & Grey – slovenské jazz-soulové duo, které si prorazilo cestu na mezinárodní hudební scénu. Tóny svých smyčců je doprovodí komorní soubor Janáčkovy filharmonie Ostrava Benda Quartet. Koncert začíná ve čtvrtek 16. května od 19.30 v katedrále Božského Spasitele v Moravské Ostravě. Předprodej vstupenek najdete ZDE.

Výtěžek bude věnován Centru pro rodinu a sociální péči, které aktuálně pracuje na přestavbě svého nového sídla. CPR se bude stěhovat z Vítkovic na Fifejdy a zabydlí budovu, která donedávna hledala nové využití. Náklady na přestavbu pomáhá z části pokrýt evropská dotace, významnou část prostředků ale musí Centrum pro rodinu sehnat jinde. Velkým fundraisingovým milníkem byla účast v Adventních koncertech České televize, díky kterým se podařilo sehnat přes 5 milionů Kč. Další dva miliony Kč vynesla loni v březnu celodiecézní sbírka. Další kostelní sbírka ve prospěch přestavby sídla Centra pro rodinu se uskuteční v ostravsko-opavské diecézi v neděli 16. června. Částka vybraná na květnové benefici pomůže s financováním vnitřního vybavení nového domu.

Koncert se koná pod záštitou Mons. Martina Davida, biskupa ostravsko-opavského, Bc. Jiřího Navrátila, MBA, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje a Petra Veselky, starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

image:Image Příběh umění
Příběh umění Ernst Hans Gombrich
image:Image Slovník svatých
Slovník svatých Gioia Lanzi, Fernando Lanzi