Lupa
Obsah Obsah
Portál

Češi v Portu: "Staňte se Božími influencery!"

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí
Datum publikace29. 7. 2023, 17.27
TiskTisk

Česká výprava v sobotu 29. července slavila mši svatou spolu s ostatními národy z celé portské diecéze. V městském parku v Portu ji celebroval tamější biskup Manuel da Silva Rodrigues Linda za účasti biskupů z celého světa. Koncelebrovali také plzeňský biskup Tomáš Holub, pomocný biskup českobudějovický Pavel Posád a další kněží z ČR. V článku naleznete fotogalerii a video ohlédnutí za celým dnem.

image:Image 38/source/orig/37911_20230729133045-vh2-3474.JPG
Foto: Vojtěch Hlávka, ČaV

Velkolepou slavnost Eucharistie slavili mladí na travnaté pláni jen několik desítek metrů od Atlantického oceánu za doprovodu armádního orchestru a sboru o 400 členech. Radostná atmosféra panovala mezi všemi sektory, nad kterými vlály vlajky Čechů, Slováků, Francouzů, Španělů, Filipínců a mnoha dalších.

Liturgie probíhala v mezinárodním duchu, každý tak pocítil, že je součástí mše svaté. Češi zajásali, když zaslechli první z přímluv v mateřském jazyce. Alespoň malá útěcha, když na ně Portugalci zapomněli v úvodním přivítání. A to jsou Češi jedni z nejpočetnějších národů v portské diecézi.


„Staňte se Božími influencery!“ znělo z reproduktorů během homilie. „Až se vrátíte ze Světových dnů mládeže, šiřte to, co jste tu zažili. Vyprávějte o tom, jako když Ježíš mluvil k lidem. Mladí lidé, nebojte se snít a riskovat, stejně jako to dělala Maria.“

V závěru mše svaté na travnaté pláni vyjádřil biskup Porta vděčnost vůči všem zúčastněným, ale také těm, kteří se podíleli na organizaci. „Máme velkou radost, že diecéze Porto hostí nejvíce poutníků. Dnes jsme všichni potřební služebníci Boží a naší silou je, že milujeme Ježíše Krista.“

Kristýna Šimůnková, pracovnice Tiskového střediska ČBK

Focusy

Biskupové Světové dny mládeže Mladí v církvi

Mohlo by vás zajímat

image:Image Rozbít led
Rozbít led Alexandr Meň
Cena: 260 Kč
image:Image Vybrané spisy I.
Vybrané spisy I. Jan Konzal
Cena: 628 Kč
image:Image Girolamo Savonarola
Girolamo Savonarola Théophile Geisendorf des Gouttes
Cena: 248 Kč
image:Image Tomáš Garrigue Masaryk a náboženství
Tomáš Garrigue Masaryk a náboženství Martin Chadima
Cena: 314 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou