Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Český salesián v Mongolsku P. Jaroslav Vracovský: Bohu díky za papežovu návštěvu. Byl to zázrak!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace4. 9. 2023, 11.35
TiskTisk

P. Jaroslav Vracovský je český salesián, který působí v mongolském Šovó na předměstí hlavního města Ulánbátar již od roku 2018. Společně se dvěma hosty, biskupem Vladimírem Feketem SDB, apoštolským prefektem Azerbajdžánu a P. Jozefem Tóthem SDB, misionářem na Sibiři, který působil před 20 lety také v Mongolsku, se ohlížejí nad právě ukončenou cestou papeže Františka v této zemi a jejím významem pro místní katolickou komunitu.

image:Image 41/source/orig/40001_whatsapp-image-2023-09-04-at-10-57-15.jpeg
Foto: Archiv P. Jaroslava Vracovského

"Bohu díky za tuto návštěvu, nikdo nečekal, že papež zavítá až sem, na periferii." Hodnotí návštěvu P. Jaroslav Vracovský. Pro mongolské věřící měla velký význam hlavně proto, že jim ukázala, že i malá církev v Mongolsku je součástí něčeho většího a katolíci v Mongolsku nejsou sami. Sám se také s papežem Františkem setkal. "Osobně jsme se setkali, pozdravili a dostali jsme požehnání." Bylo to dojemné. Celá návštěva byla dojemná, rodinná a intenzivní." Do její přípravy byli zapojeni všichni salesiáni i další misionáři, kteří působí v Mongolsku a nejen tam. 

Více se dozvíte v exkluzivním audiozáznamu, ve kterém se P. Jaroslav Vracovský a jeho dva hosté původem ze Slovenska, biskup Vladimír Fekete SDB a P. Jozef Tóth SDB, ohlížejí za touto mimořádnou cestou. Soubor je k dispozici ve formátu M4A ke stažení níže v příloze. Pusťte si ho!


Soubory ke stažení

Focusy

Papežské cesty Život z víry Osobnosti

Mohlo by vás zajímat

image:Image Laudato si - Buď pochválen
Laudato si - Buď pochválen papež František
Cena: 107 Kč
image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
Cena: 252 Kč
image:Image Misionář světa Jan Pavel II.
Misionář světa Jan Pavel II. Claire Astolfiová
Cena: 75 Kč
image:Image Dar radosti a naděje
Dar radosti a naděje papež František
Cena: 314 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou