Český salesián v Mongolsku P. Jaroslav Vracovský: Bohu díky za papežovu návštěvu. Byl to zázrak!

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace4. 9. 2023, 11.35

P. Jaroslav Vracovský je český salesián, který působí v mongolském Šovó na předměstí hlavního města Ulánbátar již od roku 2018. Společně se dvěma hosty, biskupem Vladimírem Feketem SDB, apoštolským prefektem Azerbajdžánu a P. Jozefem Tóthem SDB, misionářem na Sibiři, který působil před 20 lety také v Mongolsku, se ohlížejí nad právě ukončenou cestou papeže Františka v této zemi a jejím významem pro místní katolickou komunitu.

image:Image 41/source/orig/40001_whatsapp-image-2023-09-04-at-10-57-15.jpeg
Foto: Archiv P. Jaroslava Vracovského

"Bohu díky za tuto návštěvu, nikdo nečekal, že papež zavítá až sem, na periferii." Hodnotí návštěvu P. Jaroslav Vracovský. Pro mongolské věřící měla velký význam hlavně proto, že jim ukázala, že i malá církev v Mongolsku je součástí něčeho většího a katolíci v Mongolsku nejsou sami. Sám se také s papežem Františkem setkal. "Osobně jsme se setkali, pozdravili a dostali jsme požehnání." Bylo to dojemné. Celá návštěva byla dojemná, rodinná a intenzivní." Do její přípravy byli zapojeni všichni salesiáni i další misionáři, kteří působí v Mongolsku a nejen tam.

Více se dozvíte v exkluzivním audiozáznamu, ve kterém se P. Jaroslav Vracovský a jeho dva hosté původem ze Slovenska, biskup Vladimír Fekete SDB a P. Jozef Tóth SDB, ohlížejí za touto mimořádnou cestou. Soubor je k dispozici ve formátu M4A ke stažení níže v příloze. Pusťte si ho!

Papežské cesty Život z víry Osobnosti

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image O společnosti a politice
O společnosti a politice papež František, Dominique Wolton
image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.