Charita pro Ukrajinu: rozmísťujeme statické pokladničky po celé republice

Autor: Simona Cigánková Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace9. 3. 2022, 14.00

Pro pomoc Ukrajině využije Charita Česká republika osvědčený model Tříkrálové sbírky. Rozmísťuje kasičky na veřejně přístupných místech – úřadech, obchodech, informačních centrech a podobně.

image:Image 10/source/orig/9082_20150111104858luhoborkrest1.jpg
(Ilustrační foto: Lucie Horníková, ČaV)

Pokladničky či plastové boxy s pečetí místního obecního úřadu jsou dále opatřeny logem Charity nebo polepem sbírky „Charita pro Ukrajinu“.

Na 300 jednotlivých Charit využije sítě koordinátorů Tříkrálové sbírky. Peníze, které takto vybereme, poputují na sbírkové konto Charita pro Ukrajinu č. 55660022/0800, variabilní symbol 104, vedené u České spořitelny.

Pro zájemce o umístění kasičky a všechny, kteří chtějí vypomoci s umístěním pokladniček: budeme rádi, když kontaktujete nejbližší Charitu v místě vašeho bydliště či zaměstnání, nebo diecézní koordinátory Tříkrálové sbírky, jejichž aktuální seznam naleznete zde: https://www.trikralovasbirka.cz/kontakty/kontakty-na-koordinatory/

Charita Česká republika prostřednictvím partnerské ukrajinské Charity pomáhá obyvatelům zasaženým válkou. Poskytuje lidem na Ukrajině základní potřeby – vodu, jídlo, přístřeší i psychologickou pomoc. Krom přímé finanční pomoci Charita vypravuje na Ukrajinu kamiony s materiální pomocí a pomáhá těm, kteří z Ukrajiny kvůli válce přicházejí do České republiky. Naše ukrajinská infolinka, jejíž pracovní doba byla rozšířena, poskytuje informace o možnostech ubytování a pomáhá s tlumočením. Ve spolupráci s jednotlivými Charitami v České republice pomáháme ukrajinským občanům najít ubytování a zajistit základní životní potřeby na nejbližší dobu.

Sbírka zatím není časově omezena, o novinkách vás budeme informovat. Děkujeme vám, že spolu s námi pomáháte!

Válka na Ukrajině Charita

image:Image Zdraví z boží lékárny