Dar z Ukrajiny pro uprchlíky v ČR

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Domácí,O knihách
Datum publikace11. 4. 2022, 15.11

Sestry paulínky ve spolupráci s ukrajinským Nakladatelstvím sv. Pavla (paulíni ze Lvova) nabízí zdarma několik křesťanských knižních titulů v ukrajinštině. K dispozici jsou v pražském knihkupectví Paulínky nebo je lze objednat i přes webovou stránku www.paulinky.cz, nejlépe přes sekci „Ukrajinské knihy GRATIS“.

image:Image 11/source/orig/10305_nabizime-zdarma-640.png

Jedná se o tři knížky pro dospělé: obdoba českého vydání Evangelium na každý den 2022, Úryvky z Písma svatého pro různé životní situace a Pompejskou modlitební knížku. Pro menší děti se nabízí 2 omalovánky 7 skutků milosrdenství a Život Ježíše Krista, převyprávěné Evangelium pro děti, pro větší děti ukrajinsko-anglická jazyková verze Život Ježíše Krista a dobrodružný příběh Korálové ostrovy. Pro všechny pak čtyři dárkové malé knížečky s veselými obrázky a citáty na téma Usměj se, Drž se!, Všechno nejlepší a Děkuju.

Protože jsou knihy darem pro ukrajinské uprchlíky v České republice, jsou nabízeny zdarma. Komunita pražských sester se však rozhodla, že činnost svých ukrajinských bratří, kteří patří společně do jedné duchovní rodiny, podpoří, a proto za každou knihu bratrům zaplatí tolik, kolik by stála ještě před válkou.

Do této formy pomoci se může připojit i široká veřejnosti. U každého titulu na webu i přímo v knihkupectví je uvedena částka, na kolik by daný titul přišel v českých korunách. Vítány jsou i příspěvky na dopravu nebo pro řidiče.

Číslo účtu sbírky  je: 1031837983/6100 (do zprávy pro příjemce uveďte „pro Ukrajinu“). "Paulínky dobře vědí, že lidé umí být štědří a že vědí, že knihy mají svou cenu, nejen tu finanční. Už se o tom přesvědčily, když za několik málo dní, co jsou knihy v knihkupectví, se vybralo 5000 Kč. Celková suma bez nákladů na přepravu je téměř 90 tisíc. Pro nás v ČR je to možná málo, ale o pár stovek kilometrů na východ taková částka pomůže hodně," dodává sr. Andrea Hýblová.

"V tuto chvíli nakládáme knihy, které chceme ze Lvova poslat do Čech, kde nyní přebývají uprchlíci z Ukrajiny. Jsme velmi rádi, že o ně máte zájem...Teď se naskytla skvělá příležitost, aby se tyto knihy dostaly do rukou všech našich krajanů, kteří přebývají ve vaší zemi. Je velmi důležité dát těmto lidem nejen chléb a střechu nad hlavou, ale i něco duchovního – dát jim knihy, jež přinášejí naději. Jsme rádi a je to velice důležité, že je chcete darovat Ukrajincům, kteří u vás v této těžké a tragické době našli útočiště. Kéž Vám za to Bůh žehná," zdraví české dárce i P. Mariusz Krawiec SSP.

V případě většího odběru záleží na domluvě, zda by bylo možné dovézt další várku ze Lvova nebo udělat dotisk přímo v České republice. Více informací a aktuální nabídka knih (může se měnit) zde

Život z víry Válka na Ukrajině

image:Image Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě
Křehká tvář rozvoje v globalizovaném světě Jindřich Šrajer