Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Divadelní hra "Večeřadlo" ve Šluknovském výběžku

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace2. 6. 2023, 15.28
TiskTisk

V úterý 27. května 2023 v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vilémově a ve středu 28. května 2023 v kostele sv. Petra a Pavla ve Varnsdorfu proběhla divadelní hra Ernesta Brylla s názvem „Večeřadlo“. Jedná se o adaptaci divadelní hry v polské verzi od otce Wojciecha Wrany, kterou Ernest Bryll napsal v roce 1984. Poprvé se hrála v témže roce v kostele Božího Milosrdenství ve Varšavě.

image:Image 32/source/orig/31862_snimek-obrazovky-2023-06-02-v-16-27-01.png
Foto: Evženie Stavělová a Alena Převorová

 Ve Šluknovském výběžku ve varnsdorfské farní kolatuře v ní vystupovali: Barbora Hájková jako Marie Magdalena, Lucie Buchtová jako Marie Kleofášova, Martin Kučera jako apoštol Petr, Michal Jan Jiřinec jako apoštol Tomáš, Martin Klinger jako apoštol Jakub, Petr Buchta jako apoštol Jan, Jiří Macek jako apoštol Ondřej, Milan Hrabal jako apoštol Tadeáš, Tristan Hrabal jako apoštol Bartoloměj, Eduard Hrabal jako apoštol Filip, Patrik Marousek a Martin Meždej jako učedníci Kristovi. Vypravěči byli Stanislav Kratina a Martin Gotthard. Překlad a opravu textu provedl otec Jacek Kotisz, Zuzana Havránková a Martin Kučera. Hudební zpracování a režie otec Jacek Kotisz. Nápovědu prováděla Alena Převorová.


Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Čas prázdných kostelů
Čas prázdných kostelů Tomáš Halík
Cena: 233 Kč
image:Image Mission Possible
Mission Possible Otto Neubauer
Cena: 314 Kč
image:Image Evangelizace a víra
Evangelizace a víra Aleš Opatrný
Cena: 179 Kč
image:Image Deník farářky
Deník farářky Martina Viktorie Kopecká
Cena: 359 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou