Do Světových dnů mládeže zbývá necelý měsíc, Portugalci zveřejnili statistiky

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 7. 2023, 7.57

Na Světové dny mládeže v Lisabonu je zaregistrováno více než 600 tisíc účastníků. Organizátoři zajistili téměř 3 miliony obědů a večeří. Je vyrobeno deset tisíc kněžských oděvů. A nejméně 7 tisíc hostitelských rodin přijme poutníky do svých domovů. To je jen zlomek z nejnovějších statistik organizátorů Světových dnů mládeže, které se budou konat za měsíc v portugalském Lisabonu.

image:Image 37/source/orig/36178_snimek-obrazovky-2023-07-03-v-7-57-16.png

Je zaregistrováno 663 tisíc účastníků, přičemž 313 tisíc ze 151 zemí zcela dokončilo proces registrace. Země s nejvyšším počtem uzavřených přihlášek jsou Španělsko (58 531), Itálie (53 803), Francie (41 055) a Portugalsko (32 771).

70 % těch, kteří dokončili registraci (214 500) požádali o ubytování. Pro ně všechny se napříč hostitelskými diecézemi našlo 7 138 rodin, které poutníky ubytují ve svých domovech a 470 tisíc dalších míst k noclehu je připraveno ve školách a dalších zařízeních.

Přihlásilo se 32 717 dobrovolníků, mezi nimiž je 500 doktorů, zdravotních sester nebo studentů medicíny.

• Na Světové dny mládeže je přihlášeno 698 biskupů a 29 kardinálů. Nejvíce kněží přijede z Itálie (113), Španělska (77), Spojených států (76), Francie (75) a Portugalska (45).
  • 2 600 kněží se již přihlásilo ke zpovídání v tzv. Parku smíření, kde bude od 1. do 4. srpna umístěno 150 zpovědnic. Zpovídání bude zajištěno v pěti oficiálních světových jazycích Světových dnů mládeže: portugalštině, angličtině, francouzštině, španělštině a italštině.
  • Portugalská národní asociace výrobců bílkovin, olejnin a obilovin darovala dvě tuny pšenice na výrobu hostií, které vyrábějí sestry klarisky Neposkvrněného Srdce Panny Marie v Lisabonu.

• K 30. červnu obdrželi organizátoři 2 069 akreditací  od novinářů, kteří pokryjí celou událost.
  • Z České republiky pojede přes tři tisíce mladých.

Více info zde.

Světové dny mládeže Mladí v církvi

image:Image Jde v životě ještě o víc?
Jde v životě ještě o víc? Nicky Gumbel
image:Image Vděčná