Čtyři kandidáti přijali v sobotu 20. června v moravské církevní provincii jáhenské svěcení. Dva v olomoucké katedrále sv. Václava a další dva v opavské konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie.
V olomoucké katedrále sv. Václava udělil při mši svaté pomocný biskup Antonín Basler jáhenské svěcení dvěma kandidátům: Pavlu Genzerovi z farnosti sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně a Matěji Adámkovi z farnosti Strání.
V opavské konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie udělil stravsko-opavský biskup Martin David jáhenské svěcení bohoslovci Filipu Kohutovi z farnosti Mosty u Jablunkova a kandidátovi trvalého jáhenství Janu Čechovi z farnosti Vlčovice.