Kardinál Duka se setkal s pravoslavným arcibiskupem Michalem

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace8. 4. 2022, 14.47

Před nadcházejícími velikonočními svátky se v budově pražského arcibiskupství setkal v pátek 8. dubna pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka s vrcholným představitelem Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, arcibiskupem Michalem.

image:Image 11/source/orig/10245_6936_0_arcibiskupmichal.jpg

„Vzhledem k pomoci ukrajinským uprchlíkům, kteří se z velké části hlásí k pravoslavné víře, se uskutečnilo toto setkání s vedením pravoslavné církve. Blížící se Velikonoce nás zavazují k tomu, abychom umožnili těmto lidem účast na bohoslužbách, což z naší strany předpokládá i závazek vyhradit jim určité prostory, které by pro tyto účely mohli využít. Chceme tím dát signál k tomu, aby tito uprchlíci byli přijímáni bez ohledu na svou církevní či etnickou příslušnost,“ uvedl po schůzce kardinál Dominik Duka. Arcibiskup Michal vysoce ocenil neobyčejnou vstřícnost ze strany kardinála Dominika Duky v otázce společné křesťanské podpory a pomoci prchajícím před válkou. „Právě svátky Vzkříšení Kristova jsou velice symbolicky zavazující a dávají velkou naději v úspěch společného bratrského působení nejen v tomto svátečním období, ale i nadále,“ prohlásil arcibiskup Michal, který kardinálu Dukovi věnoval ikonu Panny Marie Čenstochovské.

Půst a Velikonoce Liturgie a bohoslužby Válka na Ukrajině

image:Image Ježíšův žalm