Kardinál Krajewski stráví velikonoční triduum v Kyjevě

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 4. 2022, 16.21

Papežský almužník, kardinál Konrad Krajewski, se vydal na Květnou neděli již potřetí na Ukrajinu. Na Zelený čtvrtek předá Františkovým jménem jedné z tamních nemocnic už druhou sanitku, ve které opět odřídil celou cestu dělící Řím a Kyjev. Svatý otec se modlí za život a vzkříšení Ukrajiny - ujišťuje pro Vatikánský rozhlas.

image:Image 11/source/orig/10398_7145_0_844.jpeg

„Tato sanitka má být zvláštním darem, který bude předán přímo v Kyjevě, kde místní lidé tak dlouho trpěli, více než 40 dní. Strávím tam také velikonoční triduum spolu s nunciem, který pobýval po celých těchto čtyřicet dní ve sklepech a nemohl vycházet ven. Budeme sloužit bohoslužby v různých kyjevských kostelech, na Zelený čtvrtek gesto umývání nohou, pak adoraci Kříže a potom radostné Ježíšovo zmrtvýchvstání, kterým chceme “nakazit” i všechny věřící na Ukrajině a říci jim, že po utrpení vždycky přichází radostné ráno Zmrtvýchvstání.“

Přeložila: Johana Bronková

Půst a Velikonoce Válka na Ukrajině

image:Image Pietas Austriaca
Pietas Austriaca Anna Corethová
image:Image Apollo a Marsyas
Apollo a Marsyas Michal Konečný
image:Image Vyznání na hraně času a věčnosti I.
Vyznání na hraně času a věčnosti I. Karel Skalický
image:Image Břevnovské opatství ve středověku