Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Katedrálou zazněly tóny argentinského tanga na podporu Centra pro rodinu

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace31. 5. 2023, 10.16
TiskTisk

Benefiční koncert na podporu ostravského Centra pro rodinu a sociální péči poslední květnový pátek 29. května zcela zaplnil katedrálu Božského Spasitele lidmi. Čekal je výjimečný hudební zážitek v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, která ke spolupráci přizvala španělskou houslistku Leticii Moreno. Umělce od dirigentského pultu vedla Brazilka Simone Menezes a společně posluchačům představili Čtyři roční doby v Buenos Aires autora Astora Piazzolla. Večerem publikum provedla Barbora Seidlová.

image:Image 32/source/orig/31693_24214_0_koncert20cpr_lucia_petrjov205.jpg
Foto: Lucia Petrůjová

Benefice naplnila hned několik záměrů. Oslavit výročí vzniku organizace, jež pečuje o vztahy, rodiny a pomáhá se zvládáním života lidem se zdravotním postižením již třicet let. Setkat se, děkovat, prožít hluboký kulturní zážitek v monumentálním prostoru hlavního chrámu diecéze a představit další záměry organizace. „Centrum pro rodinu nyní žije přípravou našeho nového sídla,“ prozrazuje jeho ředitel Marek Schneider: „Jedná se o rozsáhlou rekonstrukci budovy v centru Ostravy v areálu městské nemocnice.“ Výtěžek z koncertu tedy poputuje na veřejnou sbírku pro nový dům. 

Jak to začalo?

Když s prosbou o podporu přišla za ředitelem Janáčkovy filharmonie Janem Žemlou tehdejší vedoucí oddělení fundraisingu a PR Centra Lenka Sládková, byla úspěšná. Fungování organizace a záměr benefičního koncertu ředitele filharmonie natolik zaujal, že přislíbil podporu: „Váš záměr se mi líbí, benefiční koncert pro vás připravíme.” Jak se přesvědčil biskup Martin David spolu s dalšími příznivci Centra pro rodinu, své slovo vrchovatě dodržel. 

„Věříme, že koncert splnil všechna očekávání, a jsme velice zvědaví, jaký bude jeho výtěžek,“ podotýká současný vedoucí oddělení fundraisingu a PR Jan Dvořák a dodává: „Velice si veškeré podpory vážíme a moc za ni děkujeme!“

Proč nový dům?

Stávající prostory Centra pro rodinu a sociální péči v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity jsou nevyhovující a s budovou již není počítáno v územním plánu. Proto našli nevyužívaný objekt, do něhož by chtěli vrátit život. Vlastníkem budovy je statutární město Ostrava, které teď prázdnou budovu připravuje. Přízemí pak město využije jako Protialkoholní záchytnou stanici. Druhá oddělená část budovy se stane novým a větším zázemím Centra pro rodinu. Přinese lepší dostupnost díky umístění v centru Ostravy a rozsah objektu umožní poskytování služeb většímu množství klientů a uživatelů, aby se i nadále mohla organizace věnovat manželské, rodinné a sociální problematice.


Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Živá řeka evangelia 1.
Živá řeka evangelia 1. Pavel Ambros
Cena: 225 Kč
image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
Cena: 122 Kč
image:Image Ke kněžství ženy
Ke kněžství ženy Mireia Ryšková, Lucie Šmídová
Cena: 126 Kč
image:Image Skateboard Boží
Skateboard Boží Tereza Zukic
Cena: 125 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou