Královéhradecký biskup Jan Vokál zve na diecézní setkání mládeže

image:Image 53/source/orig/52998_34412_0_image.jpg
Biskupství královéhradecké

Milí přátelé,

dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval na letošní Diecézní setkání mládeže do Hradce Králové. Po několika letech, kdy se konalo na podzim, se uskuteční opět v tradičním jarním termínu – v sobotu před Květnou nedělí 23. března 2024. Těším se na to, že společně vstoupíme do velikonočního týdne, povzbuzeni radostí a nadějí ze společenství, které se kolem naší katedrály utvoří.

Setkání začne jako obvykle v 9:30 hodin v sále filharmonie, bude pokračovat v budově biskupského gymnázia a zakončí jej v 15 hodin slavnostní mše svatá v katedrále. Všechny informace najdete na internetové adrese diecezko.cz, kde budou postupně přibývat informace včetně podrobností o programu.

Diecézní setkání mládeže navazuje na světové i celostátní dny mládeže, které se konají již čtyřicet let a mají velikou podporu Svatého otce, těch celosvětových se zpravidla osobně účastní. Chtěl bych Vás proto do Hradce Králové pozvat i jeho jménem, abychom se v naší místní církvi připojili k velkému celosvětovému společenství.

Ze srdce Vám žehnám a svěřuji Vás do mateřské ochrany Panny Marie.

Váš biskup Jan Vokál

Po čtyřech měsících se v Hradci Králové sejdou mladí znovu

Když sv. Jan Pavel II. založil tradici diecézních světových dnů mládeže (spolu se světovým dnem mládeže), zvolil pro jejich slavení Květnou neděli, při níž se oslavuje Ježíš jako Mesiáš. A tak se od dob Jana Pavla II. dělo až do roku 2020, kdy papež František využil možnosti, kterou Jan Pavel II. také předvídal, aby se diecézní světové dny mládeže slavily o slavnosti Ježíše Krista Krále. Na žádost místních církví severní polokoule papež František svolil, aby si místní církve rozhodly, kdy chtějí tento den slavit. A proto Diecézní světový den mládeže budeme v naší diecézi letos slavit opět 23. březnav sobotu před Květnou nedělí. Téma: Vyprávěli, co viděli na cestě.

Důvodem tohoto brzkého termínu po proběhlém listopadovém Diecézním setkáním mládeže 2023 je předpoklad slavení Diecézních světových dnů mládeže v následujících letech opět v jarním termínu.

Více zde.

Mladí v církvi Biskupové

image:Image Parléřovský mýtus
Parléřovský mýtus Jiří Kuthan
image:Image A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi?
A kde byl Bůh, když židé umírali v Osvětimi? Jan Jelínek
image:Image Ve víru Velkého tance