Královéhradecký biskup udělil ocenění Pro Ecclesia et Pontifice

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace16. 12. 2022, 11.23

Ocenění Pro Ecclesia et Pontifice (Pro církev a papeže) předal ve čtvrtek 15. 12. ve své rezidenci biskup Jan Vokál zaměstnankyni biskupství paní Taťáně Blažkové za její službu , kterou odvádí při práci s manželskými páry a rodinami.

image:Image 21/source/orig/20959_18472_0_image.jpg

Ocenění je papežské záslužné vyznamenání udělované kněžím i laikům za zvláštní zásluhy. V roce 1888 ho zavedl papež Lev XIII. na památku padesátého výročí jeho kněžského svěcení, někdy se tomuto ocenění také říká čestný kříž.

Osobnosti Biskupové

image:Image Alžběta od Nejsvětější Trojice