Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Kurz Samuel pomůže mladým lidem najít místo v životě

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace18. 9. 2023, 10.37
TiskTisk

Hledáš místo ve svém životě? V jeho nalezení ti může pomoci i celoroční setkávání k rozlišování povolání a životní cesty, které pro svobodné muže a ženy od 19 do 30 let vede každý měsíc tým kněží a řeholních sester. Již čtvrtý ročník kurzu Samuel bude probíhat ve farním domě (Mlčochova ul.) v Olomouci jedenkrát za měsíc vždy v neděli od 15.00 do 18.30, první setkání se koná 8. října 2023.

image:Image 42/source/orig/41063_27065_0_191218-setkani-mladeze-2.jpg

Cílem kurzu je pomoci mladým lidem v prohloubení vztahu s Bohem a v rozlišování jejich životního povolání. Úlohou týmu kněží a řeholních sester je vstupovat se členy kurzu do Boží přítomnosti, aby mohli ve světle Božího slova, ve sdílení, přednáškách, v modlitbě a adoraci rozpoznávat Boží hlas. Kurz má napomáhat při každodenním rozjímání nad Božím slovem a uvádět do správného duchovního rozlišování. Kurz vede tým ve složení sr. Olga Zelená SSJ, sr. Dagmar Trojanová SMFO a P. Jan Regner SJ.

Kurz je určen mladým svobodným lidem od 19 do 30 let, kteří upřímně hledají svoje životní povolání a poslání. Trvá jeden rok a zahrnuje 9 setkání od října do června. Součástí je také jednodenní pěší pouť a exercicie. Kurz je bezplatný, účastníci hradí pouze náklady spojené s exerciciemi na konci kurzu.

Přihlášky s motivačním dopisem je třeba zaslat do 24. září na e-mail samuel.olomouc@gmail.com.

Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 221 Kč
image:Image Pastorální teologie pro laiky
Pastorální teologie pro laiky Aleš Opatrný
Cena: 179 Kč
image:Image Umění důvěrnosti
Umění důvěrnosti Michal Altrichter
Cena: 135 Kč
image:Image Proměněné sny
Proměněné sny Petra Dvořáková
Cena: 224 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou