Kyjevský arcibiskup promluvil o násilí na ženách

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 10. 2022, 12.13

Řeckokatolický arcibiskup Kyjeva Svjatoslav Ševčuk odsoudil sexualizované násilí ve válce na Ukrajině. Ta podle něj pravděpodobně vejde do dějin jako konflikt vyznačující se zvláště násilím proti „intimní sféře člověka“.

image:Image 18/source/orig/17943_nasili.jpg
Foto: Pixabay

Ve videoposelství z 18. října mimo jiné říká: "Sexualita se používá jako zbraň, jako nástroj k ponížení druhých.“ Toto násilí pak podle arcibiskupa porušuje důstojnost žen, mužů a také rodiny.

"Dnes musíme udělat vše pro to, aby v rodině nedocházelo k násilí. Pokud rodina jako oáza života a lásky nebude chráněna před všemi druhy násilí, nemusí přežít," řekl kyjevský arcibiskup. Otevřeně také promluvil o hromadném znásilňování ukrajinských žen a dívek. Vyzval veřejnost, aby ženy, které se dostaly z ruského zajetí a zažily nepředstavitelná traumata, obklopila láskou, vřelostí a modlitbou.

Videoposelství s anglickými titulky najdete ZDE.

Zdroj: Kathpress

Válka na Ukrajině Biskupové