Letní katechetický minikurz

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace29. 3. 2022, 10.51

Začínajícím katechetům, ale i těm, kdo chtějí rozvinout své katechetické dovednosti, je určen Letní katechetický minikurz, který se bude konat od 15. do 19. srpna 2022 v poutním a exercičním domě Stojanov na Velehradě. Pořádá ho zde arcidiecézní katechetické centrum.

image:Image 10/source/orig/9815_6403_0_220328-letni-katecheticky-minikurz.jpg

Kurz prostřednictvím metodických vstupů a praktických cvičení vtáhne účastníka do katechetické práce s dětmi. Naučí jej pastoračně plánovat a pracovat s materiály vydanými na katechetickém centru v Olomouci: Metodika pro práci s dětmi v malých společenstvích (4–9 let), učebnice Na cestě s Ježíšem (9–12 let), Na cestě s Božím lidem (9–12 let) a Napříč dějinami (12–15 let).

Absolvent kurzu získá kompetenci a osvědčení pro vedení malých společenství dětí ve věku 4–9 let věku a farní výuku náboženství žáků 4.–9. třídy (kurzem nezíská aprobaci pro výuku náboženství na školách).

Další informace: www.katechetiolomouc.cz

Život z víry Pastorace

image:Image Všichni jsme misionáři
Všichni jsme misionáři papež František, Giovanni Valente
image:Image YouCat
YouCat
image:Image Křest
Křest Aleš Opatrný
image:Image Živá řeka evangelia 1.
Živá řeka evangelia 1. Pavel Ambros