Letošní pouť rodin na Maria Hilf souvisí s bl. rodinou Ulmovou

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace25. 4. 2024, 13.09

Tradiční Pouť rodin ostravsko-opavské diecéze se uskuteční 11. května na poutním místě Maria Hilf. Rodiny s dětmi se mohou těšit na duchovní i tvořivý program. Součástí bude také bohoslužba, kterou bude ve 14 hodin celebrovat ostravsko-opavský biskup Martin David.

image:Image 56/source/orig/55201_36585_1_pout_rodin_2024_mariahilf.jpg

Hlavní téma letošní Poutě rodin na Maria Hilf souvisí s bl. rodinou Ulmovou. Takzvaní „Samaritáni z Markové“ se ujali za druhé světové války židovských sousedů a ukryli je u sebe doma. Po odhalení celou rodinu včetně sedmi dětí vyvraždili nacisté. Poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor získal ostatky Ulmových a v prvních květnových dnech relikvie putuje diecézí v rámci modlitební novény za rodiny. Při slavnostní mši svaté na Pouti rodin pak biskup Martin uloží relikvii do poutního kostela.

Samotný program poutě začíná v sobotu 11. května ve 13.30 modlitbou růžence. Ve 14.00 pak biskup Martin David povede slavnostní bohoslužbu. Duchovní program následně pokračuje s příležitostmi ke svátosti smíření, adorací (16.30) a závěrečným požehnáním (17.00).

Především děti se mohou v mezičase těšit na další z dobrodružství myšky Klárky a veverky Terky zpracované Divadélkem Ententýky. Chybět nebude ani tvořivá dílnička, hernička, lesní pedagogika a samozřejmě skákací hrad. Plné žaludky zajistí osvědčená domácí kavárna s výběrovou kávou a zákusky.

„Doprovodný program je v něčem tradiční a v něčem se jej snažíme odlišit. S tím nám pomáhá především Divadélko Ententýky, které si na letošek připravilo veselé a edukativní povídání o draku Karlíkovi. V rámci dílničky budou moct děti nazdobit zástěry pro své maminky či babičky. Vznikne tak dárek trvalejšího charakteru, který může tyto radostné chvíle připomínat,“ vysvětluje Lucia Petrůjová, hlavní koordinátorka poutě.

Jako každý rok se na organizaci akce podílí Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupství ostravsko-opavské, Biskupské lesy a duchovní správa poutního místa Maria Hilf.

Chcete-li tedy stmelit rodinné vztahy a načerpat nové podněty ke společnému kráčení za Bohem, vydejte se v květnu do Zlatých Hor.

Život z víry

image:Image Tak mě stvořil Bůh