Litoměřický biskup pozval novináře na neformální setkání

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace12. 5. 2023, 13.12

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, předseda Rady pro sdělovací prostředky ČBK, pozval ve čtvrtek 11. května 2023 zástupce médií do Biskupského pivovaru v Litoměřicích na neformální setkání. Za ČBK na akci přijel generální sekretář P. ThLic. Ing. Stanislav Přibyl Th.D., CSsR a CSILic. Monika Klimentová.

image:Image 30/source/orig/29871_23700_40_dsc-3966.jpg
Foto: Dominik Faustus

Setkání s biskupem pro sdělovací prostředky se zúčastnili zástupci katolických a spřátelených medií z Litoměřic, Prahy a okolí.

V úvodním projevu litoměřický biskup hovořil o důležitosti médií a poděkoval novinářům za jejich práci. Zdůrazňoval, že církev je tu pro všechny a že církevní komunikace mnohdy není jednoduchá. Zvláště poslední dobou se o církvi v médiích hovoří nejčastěji ve spojitosti s financemi a podnikáním, což mnohdy přináší negativní reakce. Biskup Baxant poukázal na skutečnost, že posláním církve byla vždy na prvním místě služba druhým. Byznys tedy není a nebyl posláním církve, ale je jen nástrojem, aby bylo možné se postarat pro ty, kteří službu v církvi vykonávají a zabezpečit chod církve do budoucna. Např. v litoměřické diecézi se jedná o 218 zaměstnanců, z nichž více jak polovinu tvoří civilní zaměstnanci.

Na závěr biskup Baxant promluvil o jedinečnosti každé lidské osoby před Bohem na základě nové německé knihy, která jej nedávno zaujala. Přítomným novinářům zdůraznil, že tentokrát do Litoměřic nepřijeli pracovat, ale setkat se, protože setkání a komunikace tvoří základ pro práci v médiích.

Média Biskupové

image:Image II.vatikánský koncil pro začátečníky i mírně pokročilé
II.vatikánský koncil pro začátečníky i mírně pokročilé Petr Soukal
image:Image Panorama Bible - Nový zákon