Liturgický program papeže Františka v lednu a únoru

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace9. 1. 2024, 15.34

Tiskové středisko Svatého stolce zveřejnilo liturgický program papeže Františka na první dva měsíce tohoto roku.

image:Image 50/source/orig/49027_21587881509-c8c7b8cdae-b.jpg
Flickr

Podle prohlášení, které 9. ledna vydal arcibiskup Diego Ravelli, hlavní papežský ceremoniář, je na programu papežské agendy na tento a příští měsíc pět slavností. První slavností bude mše svatá na neděli Božího slova, kterou bude Svatý otec celebrovat 21. ledna v 9.30 ve vatikánské bazilice. O čtyři dny později, 25. ledna v 17.30 na slavnost Obrácení svatého Pavla, se bude účastnit večerních chval v bazilice svatého Pavla za hradbami. Jedná se o tradiční ekumenické setkání, které uzavírá Týden modliteb za jednotu křesťanů.

Měsíc únor zahájí 2. února, opět v 17.30, papežská eucharistická slavnost ve Svatopetrské bazilice na svátek Obětování Páně, který je celosvětovou připomínkou zasvěceného života. V neděli 11. února v 9.30 proběhne mše svatá, při níž papež František kanonizuje blahoslavenou Marii Antonii ze Saint Joseph de Paz y Figueroa, argentinskou řeholnici, zakladatelku řádu Dcer Božského Spasitele, kterou papež blahořečil v roce 2016.

Nakonec 14. února v 16.30, na Popeleční středu, zahájí Svatý otec postní období již tradičně v kostele Sant'Anselmo, odkud půjde průvod do nedaleké baziliky Santa Sabina. Zde bude Svatý otec předsedat mši svaté s udělováním popelce.

Zdroj: Vatican News, italská sekce

Papež František Liturgie a bohoslužby

image:Image Česko-latinské mešní modlitby
Česko-latinské mešní modlitby