Maďarsko: Biskupové nyní také na TikToku

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 12. 2022, 16.48

Biskupové Maďarska rozšiřují svou přítomnost na sociálních sítích a jsou nyní také na Instagramu a TikToku. Oznámila to biskupská konference.

image:Image 22/source/orig/21160_18725_0_844.jpeg

Podle prohlášení biskupské konference v Budapešti již existuje řada stránek církevních institucí nebo organizací na Instagramu a TikToku. Na začátku adventu byla spuštěna centrální stránka maďarské katolické církve na Instagramu a TikToku. "Na našich platformách najdou návštěvníci novinky, události a oznámení naší církve v maďarštině a budeme také hlásat evangelium našim čtenářům a divákům s duchovními doporučeními," uvedli biskupové. Kanály najdete na následujících adresách: https://www.instagram.com/katolikus.official/https://www.tiktok.com/@katolikus.official.

TikTok je videoportál pro hudební videa a další krátké videoklipy se synchronizací rtů, který navíc nabízí funkce sociální sítě a provozuje ho čínská společnost ByteDance. Instagram je také sociální síť zaměřená na sdílení videí a fotografií, kterou provozuje americká společnost Meta Platforms. Jádrem služby je kombinace mikroblogu a audiovizuální platformy. Uživatelé mohou upravovat své fotografie a videa a přidávat filtry.

Biskupové

image:Image Teilhard de Chardin, prorok Krista vždy většího