Ministranti v olomoucké arcidiecézi oslaví svatého Václava také florbalovým turnajem

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace13. 9. 2023, 9.43

Změřit síly s ministranty z celé olomoucké diecéze a oslavit svátek národního patrona. Nejen to mohou ministranti olomoucké arcidiecéze zažít na florbalovém turnaji o slavnosti sv. Václava 28. září 2023. Společně ji zahájí mší svatou v katedrále sv. Václava s biskupem Josefem Nuzíkem.

image:Image 41/source/orig/40834_26942_0_ministrant-3.jpg

Program začíná v 10.00 slavnostní mší svatou v katedrále sv. Václava, kterou bude celebrovat biskup Josef Nuzík. Po mši svaté pak následuje společný přesun do sportovní haly Univerzity Palackého. Občerstvení a pitný režim zajištěny, předpokládané zakončení turnaje v 17.30.

Ministranti budou rozděleni do tří věkových kategorií: starší kategorie (14–20 let), střední kategorie (10–13 let) a mladší kategorie (6–9 let). Zápasy se odehrají podle předem určeného rozlosování na základě počtu týmů v jednotlivých kategoriích. Počet hráčů na hřišti 3+1.

Zájemci s sebou potřebují florbalové vybavení, sportovní oblečení a obuv do tělocvičny, svačinu a pití, ministrantské oblečení na mši svatou a kartičku zdravotní pojišťovny.

Více informací a přihlášky (do 24. září) na ministranti.info

Národní poutě Mladí v církvi Biskupové

image:Image Syn Hamásu
Syn Hamásu Mosab Hasan Júsuf