Mladí z celého světa se sejdou v Římě, aby opět podpořili boj proti obchodování s lidmi

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 2. 2024, 19.37

V souvislosti s desátým ročníkem Mezinárodního dne modliteb a boje proti obchodování s lidmi se ve čtvrtek 8. února v Římě sejde přibližně 50 mladých lidí z celého světa, aby se zúčastnili semináře problematice obchodování s lidmi.

Na 8. února připadá desátý ročník Mezinárodního dne modliteb a boje proti obchodování s lidmi. Papež František ho vyhlásil v roce 2015 na svátek svaté Bakhity, súdánské sestry, která se stala obětí obchodování s lidmi a celosvětovým symbolem angažovanosti církve proti novodobému otroctví.

Na svátek sv. Bakhity se v mnoha farnostech, společenstvích a sdruženích po celém světě sejdou tisíce lidí, aby se společně modlili a podělili se o své zkušenosti s angažovaností v tomto celosvětovém problému.

Mezi nimi je i 50 mladých lidí z pěti kontinentů, včetně studentů, dobrovolníků, výzkumníků, komunikátorů a aktivistů, kteří se od 2. do 8. února účastní školení a seminářů zaměřených na osvětu v oblasti obchodování s lidmi. Účastníky v neděli během modlitby Anděl Páně na Svatopetrském náměstí pozdravil také papež František.

V následujícím videu Svatý otec vysvětluje význam Mezinárodního dne modliteb a boje proti obchodování s lidmi a zdůrazňuje zvláště nutná opatření.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Mladí v církvi Maria a svatí

image:Image Ignác z Loyoly
Ignác z Loyoly Rocío Esteban, Álvaro Lobo, SJ