„Modlete se za mou službu“: Arcibiskup Nuzík navštívil konvent klarisek

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace11. 3. 2024, 9.53

Do ústraní kontemplativního kláštera se v sobotu 9. března 2024 vydal nedávno jmenovaný olomoucký arcibiskup Josef Nuzík. Navštívil totiž konvent klarisek ve Šternberku a sestry požádal, aby jeho službu olomoucké arcidiecézi provázely svou modlitbou.

image:Image 53/source/orig/52851_34374_0_240309-klarisky-0-miroslav-vyvozil.jpg
Foto: Miroslav Vyvozil

S prosbou o modlitbu za požehnání pro svou službu, do které ho papež František jmenoval 9. února a oficiálně se jí ujme 13. dubna, přijel arcibiskup Josef Nuzík do kláštera sester klarisek ve Šternberku. „Sestry žijí v tichu a ústraní, aby chválily Boha a prosily za potřeby jeho církve. Požádal jsem je proto, aby mě v modlitbách provázely při službě olomoucké arcidiecézi,“ uvedl s přesvědčením, že skutečná služba věřícím se musí opírat právě o modlitbu. „Své působení pro dobro věřících olomoucké arcidiecéze překládám Bohu v modlitbě každý den. Pomáhá mi ale vědomí, že nejsem sám, kdo se za budoucnost arcidiecéze modlí, a duchovní podpory sester klarisek si velmi cením,“ dodal.

Součástí podvečerního programu bylo asi hodinové setkání se sestrami. Poté následovala mše svatá a modlitba nešpor se členy sekulárního řádu sv. Františka, kterou společně s arcibiskupem Nuzíkem koncelebroval také františkánský ministr pro sekulární řády P. Pavel Uhřík OFMCap. „Také františkánští terciáři mi stejně jako sestry slíbili modlitební podporu, za kterou jsem moc vděčný,“ dodal arcibiskup Nuzík.

Život z víry Řeholní život Biskupové

image:Image Laudato si - Buď pochválen