Modlitby u mariánského sloupu za ukončení války a mír

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace5. 6. 2023, 10.30

V návaznosti na tradici modliteb, které církev a věřící konávali v dobách nebezpečí, pohrom, válek a epidemií, se v Olomouci uskuteční duchovní setkání s modlitbou za ukončení války na Ukrajině a za Boží požehnání a mír ve světě. Setkání u příležitosti 400. výročí a svátku sv. Pavlíny, patronky města, začíná u mariánského sloupu na Dolním náměstí v den svátku světice, v úterý 6. června 2023, od 16.30 a pořádá ho Hnutí duchovní obnovy národa.

image:Image 33/source/orig/32710_24333_0_210204-prochazka-olomouci-1-panna-maria.jpg

Veřejné modlitby a zasvěcení dle výzvy papeže Františka vyjadřují víru a naději v Boží záchranu a pomoc Matky Boží v čase nebezpečí a ohrožení míru ve světě. Duchovně se lze připojit i v soukromí – modlitbami z příručky Duchovní setkání u mariánských sloupů v ČR.

Válka na Ukrajině Církev a společnost

image:Image Zapomenutý ostrov