Mše a modlitby za synodální proces

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí
Datum publikace18. 5. 2023, 10.05

V rámci přípravy na XVI. řádné generální shromáždění biskupské synody se budou konat mše a mariánské modlitby také v České republice. Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, který je delegátem ČBK tohoto shromáždění, bude ve středu 31. května 2023 od 18 hodin celebrovat mši svatou před Palladiem v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi.

image:Image 31/source/orig/30313_synoda-spravne.png

Sekretariát synody v nedávném prohlášení navrhl, aby se ve středu 31. května, na liturgickou památku Navštívení Panny Marie na konci mariánského měsíce května, konala celosvětová mariánská modlitba v rámci přípravy na XVI. synodní shromáždění. Cílem, jak se uvádí v prohlášení, je „uvědomit Boží lid o důležitosti probíhajícího procesu a vyzvat věřící, aby jej doprovázeli modlitbou“, a vložit „pod zvláštní ochranu Panny Marie celý synodní proces v církvi, zejména práci generálního shromáždění“.

Tato výzva adresovaná jménem kardinála Grecha hlavám východních katolických církví a předsedům biskupských konferencí se týká uspořádání „momentu intenzivní modlitby", která vyjádří krásu lidové zbožnosti v okolí mariánských svatyní, jež budou vybrány podle uvážení jednotlivých biskupských konferencí v jednotlivých zemích. Na modlitbě by se měla podílet různá církevní povolání (laici, kněží, zasvěcení muži a ženy). Jednotlivá farní společenství jsou po dohodě se svým diecézním biskupem rovněž vyzvána, aby v tento den uspořádala chvíli modlitby za práci synody.

Další modlitební akce a bohoslužby za synodu se budou konat i v dalších místech České republiky.

Synoda 2021–2024 Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé
Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé James Martin
image:Image Hořké umučení Pána našeho Ježíse Krista