V indonéské Jakartě se koná XII. plenární zasedání Federace asijských biskupských konferencí (FABC) věnované tématu „Výzva k synodální konverzi a budování mostů v Asii“. V úvodu setkání prostřednictvím videopřenosu vystoupil na pozvání kardinálů Filipeho Neriho Ferrãa a Pabla Virgilia Davida také český teolog a kněz Tomáš Halík.
Účastníky plenárního zasedání pozdravili papež Lev XIV., indický kardinál Oswald Gracias, generální sekretář Synody biskupů kardinál Mario Grech i představitelé evropských a afrických biskupských konferencí.
Tomáš Halík ve své úvodní přednášce nazvané „Uvidíš větší věci. Čtení znamení doby ve věku geopolitických proměn“ hovořil o současných změnách civilizačních paradigmat a úloze církve v období krize mezinárodních institucí.
Zdůraznil, že zatímco populismus, nacionalismus a náboženský fundamentalismus těží z povrchního pohledu na svět, synodální obnova křesťanství umožňuje vnímat krize jako příležitost k hlubší proměně. Církev je podle něj povolána číst znamení doby, překonávat rozdělení a přispívat k budování mostů v rychle se měnícím světě.