Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem na měsíc červenec 2023

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace3. 7. 2023, 9.19

"Modleme za mír, a to zvláště za tolik zkoušený ukrajinský lid." Zní naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem Františkem na měsíc červenec v roce 2023.

image:Image 37/source/orig/36195_33720-apostolat-modlitby.jpeg

Po této výzvě papež František ve své promluvě 2. července vzápětí upozorňuje: „A nezapomínejme ani na další války, na které se bohužel často zapomíná.“ Křesťan se nemá v modlitbě za mír unavit ani v době dovolených, jež jsou v letním období tradiční. Odpočinek si my dopřát můžeme. A ostatní? Kolika lidem, kteří již dlouhou dobu nemohou se těšit z daru pokojných časů, chybí. Žel, mnohdy ignorujeme „konflikty a střety, které potřísnily krví mnohá místa na zemi; tolik válek je dnes!“

Papež je neúnavný. Nezapomíná. Připomíná. Burcuje. Ale rovněž pracuje prostředky diplomatickými. Z Moskvy se na konci června vrátil kardinál Matteo Zuppi, mimořádný papežský vyslanec. Nejdříve navštívil Kyjev, následně Moskvu. Když nemůžeme nyní válku zastavit, – nutno dodat: Ukrajina totiž se nejen úspěšně, nýbrž i legitimně staví na odpor mnohem silnějšímu soupeři, – můžeme přispívat tím, co možné je: umenšovat následky této válečné agrese ze strany kremelského režimu. Je bezesporu povzbudivou skutečností, že významná osobnost katolické církve byla v Moskvě přijata na vysoké úrovni. Byl mezi nimi Jurij Ušakov, poradce prezidenta Putina pro zahraniční záležitosti, prezidentská komisařka pro práva dětí v Ruské federaci Marie Alexejevna Lvová-Bělová a moskevský patriarcha Kyrill. Papežův ambasador v prvé řadě přinesl papežovu žádost, aby bylo možné otevřít humanitární kanály pro děti a vězně. Právě humanitární aspekt této iniciativy byl silně zdůrazněn, stejně jako potřeba dosáhnout tak mnoho žádoucího míru. „Zajímejme se o to, co se děje, pomáhejme trpícím a modleme se, protože modlitba je něžná síla, která chrání a udržuje svět.“ Těmito slovy svěřil papež svůj úmysl Celosvětové síti modlitby s papežem, jak činí obvykle o první neděli v měsíci.

Papež František Apoštolát modlitby

image:Image Láska dosáhne až na onen svět
Láska dosáhne až na onen svět
image:Image Modlitby česko-židovské