Lupa
Obsah
Portál
Reklama

"Nebe nepočká.“ V polském Těšíně promítají nový film o bl. Carlu Acutisovi

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace7. 6. 2023, 14.28
TiskTisk

Polskými kinosály s velkým úspěchem brázdí nový film o nedávno blahořečeném mladíkovi z Itálie – bl. Carlu Acutisovi. V blízké době se projekce plánují i v příhraničí.

image:Image 34/source/orig/33045_24420_0_plakat.png

O blahoslaveném Carlu Acutisovi je čím dál více slyšet. I v České republice se o něm vydávají knihy, společenství Alfa Štramberk o něm nacvičilo hudební pásmo a frýdeckým děkanátem v lednu putovaly Carlovy ostatky. Nyní je možné za "Božím ajťákem,“ jak se Acutisovi přezdívá díky jeho zájmu o IT technologie, vyrazit také do kina.

Film "Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa“ (v překladu: Nebe nepočká. Příběh Carla Acutise) promítá od 19. května celá řada polských kin. 

A takto nový film uvádí web polského katolického časopisu Gość Niedzielny:

„Assisi. V prosklené rakvi v Chrámu Panny Marie Větší leží tělo světce, které se od jiných liší. Zemřelý mladík má oblečené džíny, sportovní mikinu a boty značky NIKE, jako by právě usnul. Podle lidských měřítek by tu neměl co dělat. Patnáctiletí by přece neměli umírat. Jeho příběh nicméně přesahuje lidské chápání. Jde v něm o zázrak, život, naději. […]  Příběh bl. Carla Acutise, teenagera zemřelého v roce 2006 a kanonizovaného v roce 2020, převedl na filmové plátno výjimečný španělský dokumentarista Jose Maria Zavala (tvůrce filmů: Tajemství Otce Pia nebo Wojtyła: vyšetřování). Ve snímku nejde jen o zachycení života radostného mladíka, kterého baví počítače, videohry a hra na saxofon. Sledujeme také vyspělou spiritualitu mladého muže a jeho vztah k Eucharistii a modlitbě. Nejkrásnější skutečnosti se dějí právě teď. Na vlastní oči sledujeme, jak obliba mladého světce roste a tisíce lidí putují k jeho hrobu. […] Film ,Nebe nepočká‘ dojímá, naplňuje pozitivními emocemi a posiluje víru. Zároveň je vzácný tím, že oslovuje diváky napříč generacemi. Dotýká se prarodičů, rodičů i jejich dospívajících a malých dětí.“

Focusy

Světci dneška Kultura

Mohlo by vás zajímat

image:Image Život v mlýnském kole aneb kardinální případ Trochta
Život v mlýnském kole aneb kardinální případ Trochta Jiří Miček
Cena: 224 Kč
image:Image Lovil smrt, našel život
Lovil smrt, našel život Franco di Mare
Cena: 125 Kč
image:Image Kniha citátů Jana Husa
Kniha citátů Jana Husa David Loula
Cena: 165 Kč
image:Image Ve znamení Růže
Ve znamení Růže Radek Gális
Cena: 288 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou