Olomoučtí biskupové se setkali s profesory z Ukrajiny a Keni

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace1. 11. 2023, 10.43

Jak fungují malé křesťanské komunity v Africe? A jak vypadá sociální práce ve válečných podmínkách Ukrajiny? V rámci akce „International Teaching Week“ studentům olomoucké teologické fakulty přednášejí tento týden profesoři zahraničních vysokých škol a někteří z nich také navštívili sídlo olomouckého arcibiskupství.

image:Image 45/source/orig/44446_28607_0_231101-cmtf-ukrajina-a-kena.jpg

Biskupové Josef Nuzík a Antonín Basler v úterý 31. října 2023 přijali v Arcibiskupském paláci pedagogy z Ukrajinské katolické univerzity ve Lvově a z Východoafrické katolické univerzity v keňském Nairobi. „Profesoři Jurij Ščurko a Taras Tymo hovořili o situaci na Ukrajině v probíhajícím válečném konfliktu. Vyučující z Keni Nicholaus Segeja a Vincent Mrio pak představili koncept malých křesťanských komunit: tento způsob pastorace je ve východní Africe běžný a při pokračujícím nedostatku kněží se může stát inspirací také pro církev v naší zemi,“ shrnul proděkan Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého pro zahraničí Dominik Opatrný.

S využitím informací na www.upol.cz

Církevní školství Biskupové

image:Image Skrytý havran
Skrytý havran Daryl Sharp