Oslavy 500 let kostela sv. Jiljí ve Vlašimi

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace25. 8. 2023, 11.45

Římskokatolická farnost Vlašim si o víkendu 1.–⁠3. září připomene 500. výročí postavení a vysvěcení kostela sv. Jiljí. Děkovnou mši svatou v sobotu 2. září bude sloužit Mons. Václav Malý, pomocný biskup pražský. Posvícenskou mši svatou v neděli 3. září bude celebrovat Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský.

image:Image 40/source/orig/39470_dan-5103.jpg
Římskokatolická farnost Vlašim

Hlavní program oslav 500. jubilea posvěcení kostela sv. Jiljí bude probíhat první zářijový víkend. Bude připraven doprovodný program pro děti, vystoupí písničkář Pavel Helan, gospelová hudební skupina Good Work a Divadlo Víti Marčíka.

Oslavy budou pokračovat po celé září a říjen –⁠ PhDr. Jan Royt povede 7. září přednášku o Janu Očku z Vlašimi, o týden později, ve čtvrtek 14. září, PhDr. Jindřich Nusek provede posluchače přednáškou na téma Farní kostel v průběhu století.

V sobotu 16.9. vystoupí vikariátní pěvecký sbor Diphtheria pod vedením P. Jaroslava Konečného. Historický návrat časem k nástrojům z doby založení kostela divákům 23.9. zprostředkuje soubor Musica da Chiesa pod vedením Tomáše Najbrta a P. Jaroslava Konečného. Závěrečný koncert oslav 500 let farního kostela 8. 10. zahrají a zazpívají Čeští madrigalisté pod vedením Veroniky Hádkové.

Program oslav 1.–3. září:

Pátek 1. 9. 2023

17:00 Mše svatá

18:00 Adorace a večer chval s hudebním doprovodem

Doprovodný program pro děti

Sobota 2. 9. 2023

11:00 Děkovná mše svatá – hlavní celebrant Mons. Václav Malý, světící biskup pražský, bývalí vlašimští faráři a kaplani

12:00 Společný oběd

14:30 Divadlo Víti Marčíka

16:30 Koncert Pavla Helana

19:30 Koncert skupiny Good Work

Neděle 3. 9. 2023