Papež František: Křesťané mají být odvážnými nositeli všestranné lásky

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 11. 2023, 15.57

Svatý otec při generální audienci ve středu 22. listopadu uvedl, že setkání s Ježíšem a sdílení evangelia je výzvou pro všechny bez ohledu na hranice a omezení. Papež František také na Svatopetrském náměstí v Římě znovu vyzval věřící k modlitbám za všechny, kdo trpí v důsledku válek.

image:Image 46/source/orig/45799_audeince.jpeg
Vatican Media

Papež František ve své promluvě připomněl pasáž ze své apoštolské exhortace Evangelii gaudium, v níž píše, že každý má právo přijmout evangelium. "Křesťané mají povinnost hlásat evangelium, aniž by někoho vylučovali."

"Ježíšovo přání je určeno všem, neboť jeho evangelium obsahuje lidskou hodnotu a je naplněním života, které je určeno každému muži a každé ženě", řekl Svatý otec.

Papež dále připomněl úryvek z Matoušova evangelia, v němž kananejská žena žádá Ježíše, aby uzdravil její dceru. "Toto setkání má v sobě něco jedinečného. Nejenže žena, která je pohanka a cizinka, přiměje Ježíše změnit názor, ale sám Pán nachází v tomto setkání potvrzení, že jeho kázání by nemělo být omezeno na lidi, kterým patří, ale otevřeno všem." Být povolán Bohem podle Svatého otce neznamená vyvyšovat se, ale spíše stát se svobodnými a odvážnými zprostředkovateli všestranné lásky.

Papež se pak modlil se za všechny, kdo trpí v důsledku válek, zejména na Ukrajině, v Izraeli a v Palestině. Připomněl dopolední setkání se dvěma delegacemi: Izraelců, jejichž příbuzní jsou drženi jako rukojmí v Gaze, a s delegací rodin Palestinců, kteří trpí v Gaze. "Modleme se za obyvatelstvo Palestiny a za obyvatelstvo Izraele, aby nastal mír," uzavřel svou promluvu Svatý otec s prosbou o modlitbu za mír ve světě.

Zdroj: Vatican news, anglická sekce

Papež František Promluvy papeže Františka

image:Image Hledání jakosti
Hledání jakosti Michal Altrichter