Papež František napsal rozjímání pro velkopáteční křížovou cestu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace27. 3. 2024, 10.08

"V modlitbě s Ježíšem na křížové cestě" je téma úvah papeže Františka, které budou doprovázet čtrnáct zastavení pravidelné velkopáteční křížové cesty v Koloseu.

image:Image 54/source/orig/53688_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-3.jpeg
Vatican Media

Svatý otec napsal rozjímání ke křížové cestě poprvé za svého pontifikátu. Téma zvolené pro úvahy, které budou doprovázet čtrnáct zastavení připomínajících Ježíšovu cestu na Golgotu, naznačuje hluboce meditativní charakter těchto textů, které tak budou, jak upozorňuje tiskové středisko Svatého stolce, „aktem meditace a spirituality, v jejímž středu stojí Ježíš. V předchozích letech bylo napsání úvah svěřeno jiným osobám, např. biskupům, řeholníkům, rodinám, mladým lidem, misionářům nebo migrantům.

Tradiční modlitba křížové cesty v římském Koloseu začne na Velký pátek večer ve 21:15 a bude přenášena živě přes kanály Vatican Media.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Půst a Velikonoce Papež František

image:Image Slovo ve staročeských velikonočních chorálech (CD)
Slovo ve staročeských velikonočních chorálech (CD)