Papež pokřtil v Sixtinské kapli 16 kojenců

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 1. 2024, 16.59

Jak bývá na svátek Křtu Páně zvykem, Svatý otec pokřtil i letos v Sixtinské kapli přes deset dětí.

image:Image 49/source/orig/48831_31486_6_sim3331.jpg
Vatican Media

Děti byly podle podle papeže Františka protagonisty dnešní slavnosti, protože přijetím křtu i ony vydávají svědectví víry. Zároveň na jejich příkladu ukázal, jak přijímat víru v dospělosti: s nevinností a s otevřeným srdcem. Svatý otec během obřadu vyzval přítomné matky, aby neváhaly své děti během mše nakojit, pokud budou mít hlad, a ujistil je, aby si nedělali starosti, pokud děti budou při obřadu plakat:  "Ať pláčou! Stačí, aby jedno z dětí nasadilo první tón a koncert začíná."

Ve své promluvě se obrátil také na křestní kmotry, poděkoval za jejich svědectví a povzbudil je, aby byli svým svěřencům oporou na cestě víry. Doprovázet mladé v jejich růstu je podle něj způsob, jak napomáhat křesťanské víře růst.

Během křtu postupně dostal každý otec svíčku. "Odneste si tyto svíčky s sebou domů. Představují křesťanské světlo, které nesmí nikdy vyhasnout," řekl papež a vyzval rodiny, aby se ke svíčce obracely v těžkých chvílích. Na závěr slavnosti rodiče a kmotři dostali od Svatého otce růženec a krátce s ním pohovořili. Papež pak obešel všechny nově pokřtěné děti a požehnal jim.

Dnešní svátek byl připomínkou křtu pro všechny věřící. Den křtu je podle papeže Františka dnem velké milosti a měl by být připomínán a slaven podobně jako druhé narozeniny.

Zdroj: Vatican News

Papež František

image:Image Benedikt XVI. - Život (slovensky)
Benedikt XVI. - Život (slovensky) Peter Seewald
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image Dobrý život
Dobrý život papež František
image:Image Deus Caritas Est (Bůh je láska)
Deus Caritas Est (Bůh je láska) Benedikt XVI.