Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Papež přijal belgický královský pár

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 9. 2023, 14.40
TiskTisk

Dnes, ve čtvrtek 14. září dopoledne, přijal papež František v Apoštolském paláci belgického krále, Jeho Veličenstvo Filipa, s chotí, Jejím Veličenstvem královnou Mathilde, kteří se následně setkali s arcibiskupem Paulem Richardem Gallagherem, sekretářem pro vztahy se státy a mezinárodními organizacemi.

image:Image 41/source/orig/40868_26971_0_563.jpeg

Během srdečných rozhovorů na státním sekretariátu byly oceněny dobré vztahy mezi Svatým stolcem a Belgií, přičemž byla zmíněna role křesťanské víry a katolické církve, sděluje vatikánské tiskové prohlášení, které dodává: Poté byly projednány otázky společného zájmu a některé mezinárodní otázky se zvláštním zřetelem k Africe, válce na Ukrajině a mírovému úsilí mezi národy.

Belgická královna je jedna z mála žen na světě, které mohou předstoupit před papeže v bílém oděvu. Takzvané privilegium bílé je určeno pouze pro vybrané královny a princezny katolických zemí.

Zdroj: Vatican News

Focusy

Papež František Osobnosti

Mohlo by vás zajímat

image:Image Teologie těla
Teologie těla Jan Pavel II.
Cena: 382 Kč
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 221 Kč
image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter
Cena: 252 Kč
image:Image O nebi a zemi
O nebi a zemi papež František, Abraham Skorka
Cena: 44 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou