Pekingská katedrála znovu otevřena: 101 křtů

Autor: Petr Vacík Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 7. 2022, 18.13

Katolická komunita pekingské arcidiecéze slaví nejen znovuotevření kostela po šesti měsících uzavření kvůli vládním proticovidovým nařízením, ale také svátost křesťanské iniciace 101 katechumenů, většinou dospělých.

image:Image 15/source/orig/14440_11267_0_844.jpeg

Před svítáním 16. července, v den znovuotevření, čekali před branou věřící, mladí i staří, a radovali se, že mohou obnovit duchovní, liturgické a pastorační aktivity v přítomnosti svého nejbližšího společenství. První zastávkou byla jako vždy modlitba před grottou Panny Marie Lurdské a nakonec před oltářem, aby poděkovali Pánu za tento okamžik.

Komplex katedrály s kostelem, nádvořím a sakristií se opět naplnil modlitbami, duchovními písněmi, úsměvy a dokonce i "hlukem" dětí. V pět hodin odpoledne 16. července byli účastníci katechetického kurzu pokřtěni a z rukou pekingského arcibiskupa Josepha Li Shana přijali další svátosti křesťanské iniciace, biřmování a první svaté přijímání. Na jejich tvářích a tvářích společenství, ale také na tvářích katechetů, kněží, řeholních sester a laických katechetů, kteří je na jejich cestě víry během pandemie doprovázeli, bylo vidět dojetí a radost.

S odkazem na Žalm 126 "Ti, kdo sejí se slzami, budou sklízet s písněmi radosti. Ti, kdo vycházejí s pláčem, nesouce semeno k setí, vrátí se s písněmi radosti, nesouce s sebou snopy" (srov. 126, 6), povzbudil Mons. Li přítomné, aby si tuto nádhernou zkušenost uchovali. "Skrze křest jste dětmi světla, skrze biřmování jste posláni Kristem". "Křest není pouhý rituál, ale vnitřní obrácení. Žijte nyní autentickým životem víry, oblékněte si nového ducha a novou identitu, která je křesťanská ... budete světlem světa a solí země, budete ztělesňovat Krista a svědčit o našem Pánu láskou a skutky".

Farář katedrály P. Joseph Zhao poděkoval všem, kteří se vydali na dlouhou cestu víry, a požádal všechny, aby tyto "nové sazenice" společenství nadále chránili, aby mohly společně růst v církvi na cestě synodality. Se znovuotevřením katedrály se obnovila i běžná liturgická a pastorační činnost.

Život z víry Liturgie a bohoslužby

image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image ReSet
ReSet David Murray
image:Image Znamení a symboly katolické víry