Podporuji svou arcidiecézi: O Velikonocích se uskuteční sbírka na platy kněží olomoucké arcidiecéze

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace26. 3. 2024, 12.46

O velikonoční neděli 31. března 2024 se v kostelích olomoucké arcidiecéze opět uskuteční sbírka na služné duchovních, nebo též lidově na platy kněží. Přispět do ní lze také převodem na účet.

image:Image 54/source/orig/53682_35085_0_sbirka-knezi-1.jpg

„Drazí bratři a sestry, obracím se na vás s prosbou, abyste – stejně jako v loňském roce – dle svých možností přispěli na služné našich kněží. V loňském roce se při této sbírce vybralo 9,6 milionu korun a tato částka nám pomohla doplnit prostředky z hospodářské činnosti i jiných zdrojů na zajištění chodu naší diecéze. Upřímné díky,“ obrací se k věřícím arcibiskup Josef Nuzík.

Vysvětluje také probíhající změny ve financování, v němž postupně klesá státní příspěvek na mzdy. „Služba církve společnosti v oblasti školství nebo sociálních služeb bude mít nadále státní podporu, při opravách kulturních památek nadále počítáme s podporou grantů veřejných institucí a sponzorů. V posledních letech se nám také daří rozvíjet hospodářskou činnost na restituovaném majetku a investovat přijaté restituční náhrady a tyto výnosy budou, doufáme, dál stoupat. Bez štědrých dárců se ale nikdy docela neobejdeme,“ upozorňuje.

Velikonoční sbírka

Do kostelní sbírky na služné duchovních, nebo lidově na platy kněží, která se koná ve všech kostelích olomoucké arcidiecéze na velikonoční neděli (letos 31. března), lze přispět také platbou z účtu: jak jednorázově, tak trvalým platebním příkazem na účet Arcibiskupství olomouckého 377688503 / 0300. Na požádání vám rádi vystavíme potvrzení o daru. Do kolonky variabilního symbolu můžete uvést své IČO nebo rodné číslo. Jako specifický symbol lze uvést IČ farnosti, které lze najít v diecézním katalogu nebo je sdělí správci jednotlivých farností. Využít můžete také platbu skrze níže uvedený QR kód.

Za jakoukoli formu podpory předem děkujeme.

Biskupové

image:Image Evangelium lesní moudrosti
Evangelium lesní moudrosti Pavel Hošek
image:Image Deníky (1973 - 1983)
Deníky (1973 - 1983) Alexander Schmemann
image:Image Leonie Martinová
Leonie Martinová Marie Baudouinová Croixová
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek