Policie zakázala 10 mladým lidem modlitbu růžence před potratovou klinikou ve Španělsku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 12. 2023, 11.30

Vládní zástupci ve španělském Madridu zmobilizovali přibližně dvacet policistů, aby zabránili asi deseti mladým lidem modlit se růženec před potratovou klinikou Dator.

image:Image 49/source/orig/48255_31132_0_40-28d-nc-231228.jpeg

V den svátku svatých Mláďátek betlémských, 28. prosince, policisté zatkli Dr. Jesúse Povedu, který před madridskou potratovou klinikou Dator uspořádal protestní akci. Poveda téměř 40 let pomáhá matkám, které  jsou obtížných situacích a zvažují potrat.

Přesně v 9 hodin ráno se Poveda vydal ke dveřím potratového centra a na protest si sedl na zem poblíž dveří kliniky. Krátce poté na místo dorazila skupina mladých z hnutí Modlitba není zločin s úmyslem rozjímat nad tajemstvími růžence světla. Několik policistů je automaticky donutilo vzdálit se asi sto metrů od místa, kde se na kolenou a s velkým dřevěným křížem a obrazem Panny Marie Guadalupské začali modlit růženec. Vedle nich stála žena s cedulí s obvyklým poselstvím iniciativy 40 dní pro život: "Nejste sami, můžeme vám pomoci."

Někteří mladí lidé uvedli pro zástupce agentury  ACI Prensa, že jim policisté pouze řekli, že je naplánovaná jiná akce a na základě rozhodnutí vládních zástupců se musí z místa vzdálit. Policistům ale odpověděli, že se podle zákona nejedná o demonstraci, protože v jejich skupině bylo méně než 20 lidí.

V té samé době se zde také objevila skupina desítky feministek, které měly v plánu na místě demonstrovat, což dělají pravidelně již několik let. Kolem místa vyvěsily plakáty s hesly např. "Držte své růžence od našich vaječníků", "feministický boj = trans boj" a "Taky jsem byla na potratu No a co!", a z reproduktoru pouštěly hlasitou hudbu, která byla slyšet po celé ulici.

Kolem půl desáté dopoledne policisté Povedovi řekli, aby opustil místo u dveří potratové kliniky, což odmítl a kladl pasivní odpor. Policisté ho poté přemístili do hlídkového vozu, ve kterém byl převezen na policejní stanici. Po celou hodinu, kdy byli pro-life aktivisté na místě, jim nebylo dovoleno volně se pohybovat a sledovalo je několik policistů.

Nebyla to jediná modlitba růžence plánovaná na tento den. V 18.30 se na místě mělo sejít několik organizací se stejným záměrem. Očekávala se také účast Josého Andrése Calderóna, mladého organizátora veřejných růženců za jednotu Španělska, které probíhají již téměř 50 dní.

Zdroj: CNA

Život z víry Mladí v církvi

image:Image Mše svatá
Mše svatá Jean-Marie Lustiger
image:Image Impulzy papeže Františka
Impulzy papeže Františka Anna Lexmaulová
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros
image:Image Znova říká Pán: Přicházím ve slávě