Pomozte nám opravit střechu kostela, prosí mnišky dominikánky z Uherského Brodu

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace29. 2. 2024, 12.02

Komunita kontemplativních dominikánek v Uherském Brodě spouští v těchto dnech sbírku na opravu střechy klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie, který je znám především jako místo Růžencových poutí.

„Celý areál patří mezi nejhodnotnější součásti hmotného kulturního bohatství města. Klášter plnil ve své době funkci administrativní, kulturní, náboženskou, sociální, zdravotní a hospodářskou. Představoval důležitý článek kulturního života nejenom města, ale i celého širšího regionu. Jeho historie byla plná nečekaných zvratů a několikrát se nacházel před úplným zničením,“ vysvětlují sestry.

Při rekonstrukci střechy je potřeba sundat starou krytinu a bednění, částečně vyměnit staré krovy a znovu pokrýt krytinou. Celkové rozpočtované náklady včetně DPH jsou 12,6 milionu Kč. „Část prostředků se nám již podařilo získat, takže ve sbírce prosíme dobrodince o 10,5 milionu,“ dodávají sestry.

Sbírka bude probíhat do 31. března 2025. Pokud máte zájem projekt podpořit, více informací najdete na https://donace.cz/projekty/sbirka-na-opravu-strechy-klasterniho-kostela-nanebevzeti-panny-marie-v-uherskem-brode/.

Řeholní život

image:Image Deník farářky
Deník farářky Martina Viktorie Kopecká
image:Image YouCat - svátost smíření