Požehnaný ležák 2022: Diecézní charita získala 319 456,- Kč

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace4. 4. 2023, 15.06

Požehnaný ležák – tradiční dobročinný projekt pivovaru Budějovický Budvar a Biskupství českobudějovického – uzavřel šestý ročník.

image:Image 27/source/orig/26573_22639_0_bb_pozehnany-lezak2022_1_w.jpg
Foto: Petr Samec

Speciální várce Požehnaného ležáku, která vychází z osvědčené receptury vlajkové lodi národního pivovaru – světlého ležáku Budweiser Budvar Original – požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický loni 14. září. Požehnaný ležák z této várky pak ozdobil vánoční stůl v mnoha rodinách. Díky velkému zájmu dobrých lidí mohl Budějovický Budvar podpořit Diecézní charitu České Budějovice úctyhodnou částkou 319 456,- Kč.

„Rád bych poděkoval každému, kdo zakoupením Požehnaného ležáku podpořil dobrou věc. Velké díky směřují také ke všem zaměstnancům našeho pivovaru, kteří se na dobrovolném prodeji ležáku podíleli. Podařilo se nám dosáhnout na dosud rekordní částku, která nyní poputuje tam, kde je to nejvíce potřeba,“ uvádí ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák.

Diecézní charita České Budějovice se rozhodla využít celý výtěžek na podporu svého Dobrovolnického centra. To mělo v loňském roce 358 dobrovolníků, kteří pomohli 672 klientům a odpracovali téměř 10 000 hodin bez nároku na honorář.

„My si nesmírně vážíme toho, že je Budějovický Budvar naším partnerem a mockrát děkujeme všem, kteří si Požehnaný ležák koupili a tím podpořili činnost a klienty Charity. Naším posláním je pomáhat lidem, kteří se potýkají s problémy a hendikepy všeho druhu – zdravotními, ale i společenskými nebo finančními. A bez dobrovolníků bychom to ve stávajícím rozsahu nikdy nezvládli. Dobrovolnické programy otevírají charitní dveře všem lidem dobré vůle, kterým není lhostejný osud druhých,“ říká Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice.

Diecézní charita České Budějovice má 7 dobrovolnických programů. Podporují lidi s mentálním či duševním onemocněním, seniory nebo děti ze sociálně slabého prostředí, pěstounské péče a pomáhají například i pacientům v českobudějovické nemocnici. V loňském roce získalo Dobrovolnické centrum známku kvality a mohlo tak začít přijímat i dobrovolníky ze zahraničí.

Tiskovou zprávu pivovaru Budějovický Budvar redakčně upravil Petr Samec

Život z víry