Přímé přenosy bohoslužeb od 25. září do 1. října 2023

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace25. 9. 2023, 8.33

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

image:Image 42/source/orig/41742_27314_0_prime-prenosy-foto-pavel-langer.jpg

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Česká televize nabídne na svém druhém programu ve čtvrtek 28. září od 10.00 mši svatou z Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, kterou zde budou slavit čeští a moravští biskupové. Hlavním celebrantem bude emeritní pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, promluvu pronese litoměřický biskup Jan Baxant. Tutéž bohoslužbu lze sledovat také prostřednictvím Českého rozhlasu (stanice Vltava).

Televize Noe nabízí bohoslužby od pondělí do pátku ve 12.05 z kaple ostravského studia Telepace. Nedělní mše svatá pak začíná v 10.30.

Radio Proglas vysílá bohoslužby v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 18.00: v pondělí bohoslužbu slova s jáhnem Janem Špilarem a další dny mše svaté z redakční kaple Svatého Ducha, pražského kostela Panny Marie Sněžné a kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách. Nedělní bohoslužba pak začíná v 9.00 a bude přenášena z kostela Všech svatých v Litoměřicích. Modlitbu růžence stanice nabízí v úterý a pátek od 22.30, ve středu od 18.00 a v sobotu od 18.10. V pátek od 15.10 se můžete připojit k modlitbě křížové cesty a průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Televize Noe

pondělí 25. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 26. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 27. 9., 12.05: mše svatá z kaple Telepace