Připojujeme se k modlitbě za oběti tragické nehody ve Spišském Podhradí na Slovensku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace6. 4. 2024, 18.27

Spišský biskup Mons. František Trstenský prosí o modlitby po tragické dopravní nehodě ze sobotního rána ve Spišském Podhradí, při které přišly o život tři dívky a několik dalších bylo zraněno. Autobus srazil na parkovišti 10 mladých poté, co je vysadil na diecézním setkání mládeže.

Během diecézního setkání mládeže ve Spišské Kapitule v sobotu 6. v dubnu 2024 došlo k tragédii, způsobila smrt tří mladých dívek a mnohočetná zranění. Příčinou nehody byl autobus, který z neznámých důvodů zrychlil a srazil několik účastníků akce.

Místo plánovaných aktivit se přibližně 1600 mladých spolu s diecézním biskupem Mons. Františkem Trstenským a mnoha kněžími setkali v katedrále sv. Martina, kde se při eucharistické adoraci a následné mši svaté modlili za zesnulé dívky a další zraněné a také za příbuzné a přátele všech pozůstalých.

K tragédii se vyjádřil i spišský diecézní biskup Mons. František Trstenský, který prosí všechny o modlitby v této extrémně těžké chvíli:

Zdroj: Spišská diecéze

Mladí v církvi