Schola při eichstättské katedrále přijede do Litoměřic

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace26. 5. 2023, 11.30

Jugendkantorei am Eichstätter Dom, schola přieichstättské katedrále sestávající z mladých lidí, zavítá na začátku června do litoměřické diecéze. Kromě jiného bude mít spolu s eichstättským katedrálním varhaníkem Martinem Bernreutherem v sobotu 10. června 2023 v 18 hodin v kostele Všech svatých v Litoměřicích koncert.

image:Image 31/source/orig/30830_24067_0_plakat-jugendkantorei-eichstatt-final.jpg

Kromě historických vazeb pojít litoměřickou aeichstättskou diecézi partnerství, které bylo formálně stvrzeno litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem a eichstättským biskupem Mons. Gregorem Maria Hanke v roce 2013. Návštěva scholy při eichstättské katedrále je jedním z mnoha konkrétních plodů tohoto partnerství.

Schola čítající téměř dvacet mladých zpěvaček a zpěváků má na svém programu prohlídku centra Litoměřic, setkání s litoměřickým panem biskupem, návštěvu poutního místa v Horní Polici, prohlídku Památníku v Terezíně a návštěvu Prahy.

Schola bude pod vedením svého sbormistra Manfreda Faiga v Litoměřicích též koncertovat, a to v sobotu 10.června 2023 v 18 hodin v kostele Všech svatých. Zpěv vybraných skladeb doprovodí na varhany Martin Bernreuther. Na programu jsou též kompozice pro varhany v podání tohoto eichstättského katedrálního varhaníka. Vstupné je dobrovolné.

V neděli 11. června 2023 bude schola zpívat v litoměřické katedrále sv. Štěpána při mši svaté v 10 hodin.

Autor: Jana Hovorková

image:Image Bilbova pouť