Služba věřícím lidem LGBTQ+ v olomoucké arcidiecézi

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace27. 11. 2023, 12.50

Stejně jako v některých dalších diecézích naší země se také v olomoucké arcidiecézi rozbíhá pastorační služba pro všechny, kteří se pro svou sexuální orientaci cítí být na okraji církve.

image:Image 47/source/orig/46041_29688_0_modlitba-4.jpg

„Nechceme, aby se ani v takové situaci naši bratři a sestry ve víře cítili zapomenutí nebo odstrčení. Mimo jiné i v duchu toho, po čem volali účastníci říjnového zasedání biskupské synody, tak nabízíme přijetí, možnost být slyšet,“ vysvětluje biskup Josef Nuzík.

Vedle toho má tato pastorační služba pomáhat také těm, kdo se potřebují zorientovat v situaci, kdy se někdo z jejich blízkých hlásí ke queer skupině. Jednou z prvních aktivit bude školicí setkání pro pracovníky diecézních center pro rodinu a spolupracovníků pro pastoraci rodin, aby se v této oblasti dokázali zorientovat a mohli být lépe nápomocni snaze, aby se nikdo pro svou orientaci necítil z církve vyloučen. Další nabídky pak budou vycházet z podnětů a ohlasů, které se k nám dostanou. Obracet se můžete na mail sluzba.lgbtq@ado.cz.

Na reakce, očekávání i nabídky pomoci se těší kněz P. Pavel Hödl, psychoterapeutka Marcela Řezníčková a teolog Dominik Opatrný, pro které je samozřejmostí ctít důstojnost a osobní tajemství každého člověka.

Pastorace

image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Nebraňte dětem přicházet IV. díl